• Araç filosunun dijitalleştirilmesi: ZF Rescue Connect, telemetri ve konum verilerini iletir
  • 263 aracın telematik cihazlarla donatılması
  • Araç üreticisinden bağımsız bağlantı çözümü sağlanır
  • Acil durum araçlarından gelen veriler

ZF, geçtiğimiz günlerde Avrupa'nın en büyük itfaiye kurumlarından biriyle kamu ihale sözleşmesini imzaladı. ZF Rescue Connect, Berlin İtfaiyesi araçlarıyla ekipmanlarını dijital olarak birbirine bağlar ve filoya ait tüm önemli telemetri ve durum bilgilerini gerçek zamanlı olarak sağlar.

Araç filosunun dijitalleştirilmesinin bir parçası olarak, Berlin İtfaiyesi, telemetri ve konum verilerinin iletimi için 263 aracı ZF vericileri ve alıcıları ile donatıyor. 210 ambulans ve 50 acil durum aracı ZF OBD Ünitesi (yerleşik arıza teşhisi) ile donatılacak ve diğer üç itfaiye aracı test bazında daha güçlü ZF VCU Pro'ya sahip olacak. Araçların sistem kapsamına alınması Eylül ayı sonuna kadar tamamlanacak.

"Avrupa'nın en büyük itfaiye kurumlarından birini ZF Rescue Connect dijital filo yönetim sistemimizin performans kapasitesine ikna edebilmemiz bizim için büyük bir başarı," diyor ZF Rescue Connect Girişim Lideri Alexander Grupp. "ZF Rescue Connect ile Avrupa'daki acil durum hizmetleri için ilk kapsamlı, üreticiden bağımsız bağlantı çözümünü sunuyoruz. ZF, Nesnelerin İnterneti için Avrupa’da yerleşik bulutumuza dayanan ölçeklenebilir bir dijital çözüm sunar. Bu hizmeti bu kadar değerli ve aynı zamanda yaygın kullanım için uygun fiyatlı kılan da budur. "

Berlin İtfaiyesi Filo Yönetimi Proje Müdürü Maximilian Krause, "Berlin İtfaiyesi'nin dijitalleşmesi için, analog kurtarma ve itfaiye araçlarımızın ağa bağlı bir filoya dönüştürülmesi, Berlin şehrinin güvenliğinin sürekli iyileştirilmesi için bir başka önemli kilometre taşıdır" dedi.

ZF telematik cihazları OBD Ünitesi ve VCU Pro

Akıllı ve uygun maliyetli ZF OBD Ünitesi telematik ağ geçidi, küçük ve orta ölçekli araçları ZF Rescue Connect bulutuna bağlayabilir. Daha büyük araçlar için ZF VCU Pro ile ZF, filo operatörlerine yeni nesil gelişmiş ve sağlam telematik donanımı sunuyor. Ünite dört CAN arayüzüne ve bir çift işlemciye sahiptir ve WLAN ve Bluetooth 4.2'nin yanı sıra tüm büyük küresel navigasyon uydu sistemlerini destekler. Güvenli kablosuz güncellemeler, yazılımın her zaman güncel olmasını sağlar.

BSW'nin AP adayı: 'Diplomasi' ve 'Uluslararası hukuk' kalmadı BSW'nin AP adayı: 'Diplomasi' ve 'Uluslararası hukuk' kalmadı

ZF Hakkında

ZF; binek araçlar, ticari araçlar ve endüstriyel teknolojiler için sistem tedarik eden ve yeni nesil mobiliteyi mümkün kılan küresel bir teknoloji şirketidir. ZF araçların görmesini, düşünmesini ve uygulamasını sağlar. Araç Hareket Kontrolü, Entegre Güvenlik, Otonom Sürüş ve Elektrikli Mobilite şeklindeki dört ana teknoloji alanında çalışan ZF, araç üreticileri ile yeni gelişmekte olan taşıma ve mobilite servis sağlayıcıları için entegre çözümler sunar. ZF birçok araç tipini elektriklendirir. Firma, ürünleri ile emisyonların düşürülmesine, çevrenin korunmasına ve de güvenli mobilitenin iyileştirilmesine katkı sağlar.

Dünya çapında yaklaşık 165.000 çalışanı bulunan ZF’nin, 32 ülkede 168 üretim lokasyonu bulunuyor. Firma 2022 mali yılında 43,8 milyar Euro satış açıkladı.

ZF’nin lider Aftermarket ve filo çözümleri portföyü; LEMFÖRDER, SACHS, TRW ve WABCO gibi güçlü markalar üzerine inşa edilmiştir. Geniş ürün ve hizmet yelpazesi, dijital mobilite yönetimi için gelişmiş bağlantı çözümleri ve küresel bir hizmet ağı, tüm araç türlerinin yaşam döngüleri boyunca performans ve verimliliğini destekler ve geliştirir. Şirketin Aftermarket Birimi, Yeni Nesil Aftermarket Pazarı için mimar, öncü ve de dünya çapında filo ve satış sonrası müşterileri için tercih edilen bir ortaktır.