Cinsel eğitim: Belçika'da dört okul gösterilerin arasında yakıldı

İlişkisel, duygusal ve cinsel yaşamla ilgili eğitim derslerinin altıncı ve ikinci sınıf öğrencilerine zorunlu hale getirildiği Belçika'da gerilim ortamı hakim.

Polis, ilk 4 yangınla ilgili olarak zorunlu cinsellik eğitimine tepki gösteren velilerle bağlantı şüphesiyle soruşturma yürütüyor.

Charleroi polisi, Çarşamba gününden bu yana herhangi bir vandalizm eylemini önlemek amacıyla şehirdeki okulların çevresinde gece gündüz devriye gezilerine başladı.

UYGULAMA 2012'DEN BU YANA DEVAM EDİYOR

Belçika'da tüm sınıflar için cinsellik eğitimini öngören bir düzenleme 2012'den beri bulunuyor. Bu eğitim Flamanca konuşulan bölgede halihazırda zorunluyken, Fransızca konuşan toplumun yaşadığı, başkent Brüksel ve Valonya bölgelerinde okulların inisiyatifine bırakılmıştı.

7 Eylül'de Fransızca konuşulan söz konusu bölgelerde de ilkokul 6. (11-12 yaş) ve ortaokul 4. sınıf (15-16 yaş) öğrencilerinin bu dersleri haftada 2 saat almasını zorunlu tutan kanun yasalaşmıştı.

Rusya: "Moskova'daki terör saldırısının sponsoru Macron" Rusya: "Moskova'daki terör saldırısının sponsoru Macron"

Parlamentodaki süreç boyunca Brüksel'de protestolar düzenlenmiş, Valonya-Brüksel Federasyonu hükümeti ise düzenlemenin çocukları korumayı amaçladığını savunmuştu.

Fransa'da günlük çıkan Liberation gazetesi ise "5 yaşından itibaren cinsel eğitim: hayır, “Evras yasası” Fransa'yı ilgilendirmiyor" başlıklı haberinde konuyla ilgili ailelerin tepkilerine yer verdi.

Haberden satır başları şöyle:

“Evras yasasını bastırın!” 11 Eylül'de başlatılan ve Gabriel Attal'a yönelik imza kampanyası şimdiden 13.000'den fazla imza topladı. Milli Eğitim Bakanı'ndan açıkça "yasaya tepki göstermesini ve yasayı geri çekmesini" istiyor, çünkü bu yasa "anaokulu ve ilkokul çocuklarına cinselliği öğretiyor".

"Çocuklarımızı trans yapmak istiyorlar"

Bu dilekçeye paralel olarak, "Nadou G" adlı bir kişinin videosu sosyal ağlarda yoğun bir şekilde dolaşıyor.

"Nadou G" kameraya şunları açıklıyor: “Evras yasası hakkında konuşmak istiyorum çünkü görünüşe göre pek çok insan bu yasadan haberdar değil. Belçika'da 2012'den beri var olan ve uygulanan bir uygulamadır. Fransa'daki yasanın yeni yayınlanan 2023-2024 tarihli en son versiyonu 300 sayfadan fazla uzunluktadır. Projeleri 5 yaş ve üzeri anaokulu öğrencileriyle konuşmaktır. 9 yaşından itibaren mastürbasyondur, orgazmdır. 9 yaşında pornografinin olumlu ve olumsuz etkileri. Oldukça öfkeli bir şekilde devam ediyor: “Çocuklara şunu söyleyeceğiz: 'Peki küçük oğlum, kendini biraz kız gibi hissetmiyor musun? Ama endişelenme, bu normal, belki kıza dönüşürsün.” Çocuklarımızı trans yapmak istiyorlar.”