İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını ve iktidarın savaşa ilişkin konumuna değindiği bir konuşma yapan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez yaptığı konuşma sonrası kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Bitmez tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. 

Bitmez, konuşması sırasında iktidar partisi vekillerine seslenerek, "Tarihin azabından kurtulsanız, Allah'ın gazabından kurtulamayacaksınız!" ifadelerini kullanmıştı.

Bir dönem Liberal Hür Demokrat Partisi'nin vekillerinden ve Genç Liberaller Derneği'nin yöneticilerinden biri olan Tobias Huch, Türk vekilin yer aldığı görüntüleri paylaşarak, tartışmalara neden olan ifadeler kullandı.

Huch, Milletvekili Hasan Bitmez'in kalp krizi geçirdiği dakikaları, kişisel X hesabı üzerinden, "TBMM'de Yahudi aleyhtarı, İslamcı milletvekili Hasan Bitmez, İsrail'e karşı Allah'ın gazabına çağrıda bulunduğu bir konuşma yapıyor" notuyla paylaştı.

Hamburg: Hollandalı taraftarlara kazmayla saldırı girişimi Hamburg: Hollandalı taraftarlara kazmayla saldırı girişimi

Paylaşımının devamında "Allah'tan cevap talep ettikten saniyeler sonra kalp krizi geçirdi" diyen Huch'un ifadeleri, sosyal medya kullanıcıları arasında tartışmaya yol açtı.