Almanya Futbol Federasyonu, Hansi Flick’le yollarını ayırdıklarını açıkladı. Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Bernd Neuendorf kararla ilgili, “Bu, şu ana kadar aldığım en zorlu kararlardan biriydi. Ancak sportif başarı her şeyden önemli. Bu nedenle kaçınılmazdı” dedi.

Maduro: Maradona'nın öldürüldüğüne inanıyorum Maduro: Maradona'nın öldürüldüğüne inanıyorum

Son 5 maçında 4 kez yenilen ve 1 beraberlik alan Hansi Flick’in görevine son verildi.

JAPONYA MAĞLUBİYETİ SONUNU HAZIRLADI

Almanya, 2024 Avrupa Şampiyonası’na ev sahibi olarak direkt katılım hakkı kazandığı için eleme maçlarına katılmamıştı. Ancak son dönemde oynadığı hazırlık maçlarında beklenen performansı gösteremeyen Almanya, özellikle dün oynadığı Japonya maçında 4-1 gibi net bir skorla mağlup olmuştu. Milli takım, salı günü Fransa ile bir hazırlık maçına çıkacak.

Hansi Flick’in yönetimindeki Almanya, Japonya maçından önce sırasıyla Belçika, Ukrayna, Polonya ve Kolombiya ile karşılaştı ve bu maçlarda galibiyet elde edemedi. Almanya, Ukrayna hariç diğer rakiplerine mağlup olarak istenmeyen sonuçlar aldı. 2022 Dünya Kupası’nda E Grubu’nda yer alan Almanya ise Japonya ve İspanya’nın ardından grubu üçüncü sırada tamamlamıştı.

‘BU GÖREV İÇİN EN UYGUN KİŞİYİM’ DEMİŞTİ

Hansi Flick ise Japonya yenilgisinin ardından yaptığı açıklamada, milli takım teknik direktörlüğü için en doğru kişi olduğunu savundu. Flick, “Futbolun dinamik bir oyun olduğunu ve gelecekte neler olabileceğini tahmin etmek zor olduğunu biliyorum. Ancak takımı en iyi şekilde hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz. İyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum ve bu görev için en uygun kişi olduğumu biliyorum.” dedi.