Sanatçı Volkan Konak geçen hafta Almanya’ya vize alamadığı için konserini iptal etmişti.  Önceki gün de sanatçı Onur Akın, Almanya konsolosluğunun vize talebini reddettiğini duyurdu.

Akın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 35 yıllık sanatçılık hayatında ilk defa vize alamadığını belirtti.

“ÜLKEM ADINA UTANÇ DUYUYORUM!”

Akın, şu ifadeleri kullandı:

* Bugünleri de gördük! 35 yıllık sanat hayatım boyunca dünyanın birçok ülkesinde defalarca konser yapmış, özellikle Schengen ülkelerinden uzun soluklu vizeler almış ve hiçbir sorun yaşamamış bir sanatçıyken Almanya konsolosluğundan ilk defa “ret” aldım…

Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu Almanya'da buluştu Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu Almanya'da buluştu

* Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken bu ülkenin sanatçılarının Avrupa kapılarında sığınmacı ve mülteci muamelesi görmelerini ret ediyorum. Bu durumdan ülkem adına üzüntü ve utanç duyuyorum!!!

VOLKAN KONAK DA VİZE REDDİ ALMIŞTI

Geçen hafta da, Volkan Konak iki kez vize reddi aldığını duyurarak Almanya konserini iptal etmişti.

Sanatçı Volkan Konak, "Türkiye’ye giriş yapan, sayısı belli olmayan ne olduğu belirsiz kişilere vatandaşlık verildiğinden, artık Avrupa'ya bile vize alamıyoruz" diyerek Almanya konserlerini iptal ettiğini duyurmuştu.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Volkan Konak şunları söylemişti:

“Sevgili dostlar;
Dünyanın her yerinde konser veren bizler, Türkiye'ye giriş yapan, sayısı belli olmayan ne olduğu belirsiz kişilere vatandaşlık verildiğinden, artık Avrupa’ya bile vize alamıyoruz ve Almanya'dan iki kez vize için red aldık, dolayısıyla mayıs ayı Almanya konserimizi iptal ettik. Dinleyicilerimizden özür diliyoruz. Ne diyeyim yazıklar olsun…”