TÜRKIYE:
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri

--------------------------------------
/////////


Yönetmen Angelopoulos'un ölümü Adanalıları üzdü


ADANA Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, geçirdiği trafik kazası sonucu kaldırıldığı hastanede vefat eden 17. Altın Koza Film Fetivali'nin 'Yaşam Boyu Onur Ödüllü' konuğu olarak Adana'da ağırladıkları ünlü yönetmen Theo Angelopoulos'un ölümünün dünya sineması için kayıp olduğunu söyledi. Theo Angelopoulos'un ölümünden büyük üzüntü duyduklarını vurgulayan Aldırmaz şu açıklamayı yaptı:

"Usta yönetmeni 2010 yılında düzenlediğimiz festivalimizde ağırlamıştık. Sayın Angelopoulos'a 'Yaşam Boyu Onur Ödülü' vermiştik. Ayrıca, Angelopoulos'un film setlerinden çekilen fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisini birlikte açmıştık. Yine Altın Koza Film Festivali etkinlikleri kapsamında bir panelde konuşma yaşmıştı. O zaman kendisini yakından tanıma fırsatı bulmuştum. Dünyaca ünlü sinema yönetmeniyle tanışma fırsatı bulduğum için kendimi şanslı sayıyorum. Sayın Angelopolulos'un ölümü dünya sineması için çok önemli kayıptır. Ailesine, yakınlarına ve bütün sinema dünyasına başsağlığı ve sabır diliyorum."


ADANA,

EŞ(25.1.2012 FOTOĞRAFLI)


//////////


Doğalgaz Gaziantep'in havasını değiştirecek


GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, altyapı olarak yüzde 95'ine doğalgaz ulaştırılan Gaziantep'te hava kirliliğinin azalacağını söyledi.

Yalçın, Türkiye'nin hava kirlilik oranı en yüksek ilk 10 kenti arasında yer alan Gaziantep'in, hızla yaygınlaşan doğalgaz sayesinde daha temiz ve sağlıklı bir yaşam ortamına kavuşacağını vurguladı. Doğalgaz kullanımının insan ve çevre sağlığı için önemine dikkat çeken Yalçın, "Nüfusumuz ve sanayileşme arttıkça, temiz yakıt kullanımının önemi de artıyor. Hava kirliliğinin önlenmesinde en büyük etmenlerden biri bilinçli yakıt seçimi. Doğal gaz kullanımının yaygınlaşması, sağlıklı bir kent yaşamını sürdürebilmek için çok önemli. Bu konuda halkımıza çok önemli sorumluluklar düşüyor" dedi.

Doğal gazın, bugün pek çok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de günlük hayatın bir vazgeçilmezi haline geldiğine değinen Yalçın, şöyle devam etti:

"Hava kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri, atmosferde miktarı artan zararlı maddelerin solunması sonucu ortaya çıkıyor. Doğalgazı bu açıdan kömür ve fuel-oil ile karşılaştırdığınızda hem daha temiz hem de ısınma açısından daha verimli bir yakıt olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Şöyle ki; kömür, doğal gaza göre zararlı bir kimyasal olan sülfür dioksit (SO2) açısından 2591 kat, partikül madde (İs, kurum, toz) açısından ise 392 kat daha kirleticidir. Aynı şekilde fuel-oil da sülfür dioksit açısından 1122 kat, partikül madde açısından ise 12 kat daha kirleticidir."

SAĞLIK İÇİN DOĞAL GAZ

Muzaffer Yalçın, hava kirliliğinin özellikle soğuk havaların etkisiyle artan solunum yolu hastalıklarına olumsuz etkileri olduğunu ve bünye olarak daha hassas olan çocuklar ile yaşlılar başta olmak üzere herkesi tehdit ettiğini vurguladı. Yalçın "Çocuklarımızın sağlıklı büyümesini istiyorsak, hızla doğalgaza geçerek onlara hava ve çevre açısından temiz bir yaşam ortamı sağlamalıyız. Yeşil ve sağlıklı bir şehir yaşamına katkı sağlamak isteyenlerin sayısının her geçen gün artacağına inanıyorum. Şu anda 70 bin 282 olan doğal gaz abone sayısının 2012 yılında 123 bine çıkmasını hedefliyoruz."


Ahmet KAYA/GAZİANTEP,

AK(EŞ)(25.1.2012 FOTOĞRAFLI)


//////////


Sarı'dan Barak Sulama Projesi'ne ödenek müjdesi


AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, 175 milyon TL keşif bedelli Burak Sulama Projesi P2 istasyonunun DSİ'nin 2012 yatırım programına alındığını açıkladı.

Milletvekili Sarı, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin büyüyen yüzü Gaziantep'in hemen her alanda kendini kanıtlamaya devam ettiğini belirterek, "Ekonomisi hızla gelişen ve kalkınma yolunda önemli adımlar atan şehrimiz ilgi odağı olmaya devam etmektedir. İlimizin ekonomisinin geliştirilmesi amacıyla devlet eliyle sürdürülebilir büyük yatırımların yapılmasına önem vermekteyiz" dedi.

Sarı, milletvekilleriyle uzun zamandır takibini yaptıkları Belkıs Sulama Projesi'nin 2'nci kademesi için DSİ'den ödenek ayrıldığını belirtirken, şu bilgileri verdi:

"Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte 96 bin 928 hektar alan sulu tarıma açılacak. Ayrıca, Kayacık Barajı Sulaması 25 milyon TL, Belkıs - Nizip Pompaj Sulaması 35 milyon TL, Gaziantep - Ardıl Sulaması 5 milyon TL, Gaziantep P2 Pompaj Sulaması 17 milyon 800 bin TL ödenek ayrıldı."

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, ayrıca Ulaştırma Bakanlığı'nın birçok yatırım için Gaziantep'e ödenek ayırdığını, Gaziantep Üniversitesi'nin çeşitli yatırımları için kaynak sağlandığını vurgulayarak, "Türkiye'nin incisi konumunda olan Gaziantep ilimize, yapılacak her yatırım ilimizin gelişimine ve ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. İlimizin gelişimi için her türlü yatırımı yakından takip ettiğimizi belirtir, bu yatırımların ilimize hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.


Metin İLİKSOY /NİZİP

(Mİ/EŞ) (25.1.2012) (FOTOĞRAF)


////////////


Vali'ye briç teşekkürü


TÜRKİYE Briç Federasyonu Başkanı Serhan Antalyalı, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'na geçen yıl yapılan 6.Balkan Briç Kupası'na verdiği destek nedeniyle teşekkür etti. Vali Güzeloğlu'nu makamında ziyaret eden Antalyalı, turnuvaya Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun çok ciddi katkıları olduğunu söyledi. Güzeloğlu'nun Türkiye'de ve Mersin'de her türlü sporun gelişmesi adına çok değerli katkılar sunduğunu ifade eden Antalyalı, "Türkiye dışında 6 Balkan ülkesinin daha katıldığı şampiyonada Türkiye tarihinde ilk kez Balkan Şampiyonu olmuştur" dedi. Briç sporunun Türkiye'de pek bilinmeyen ama üzerine en fazla kitap yazılan bir spor dalı olduğunu kaydeden Antalyalı, "Mersin, ülkemizin briç sporu alanında en önemli şehirlerinden biridir. Bu bağlamda, Mersin'de 2 briç kulübümüz ve yaklaşık 600 sporcumuz var. Nitekim her yıl eylül ayında Mersin'de 'Uluslararası Briç Festivali' düzenliyoruz ve bu festivallerimize Avrupa'dan birçok sporcu da katılmaktadır" diye konuştu.

Vali Güzeloğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, briç sporunun yararlarını vurguladı. Güzeloğlu şunları söyledi: "Bir nevi beyin jimnastiği. Bazı yaşlılık hastalıklarını da önleyici, beyin hücrelerini yenileyici, hafızayı güçlendirici, sosyal bir çevre edindirici ve zaman değerlendirici olarak nitelendirilen bir spor dalı olarak öne çıkmaktadır. Mersin'de düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda Türk takımının Balkan Şampiyonu olmasından gurur duyduk. Briç dahil bütün spor dallarında ilimizden ve ülkemizden başarılı sporcular yetiştirmek için büyük gayret sarf ediyoruz. Çünkü ilimiz ve ülkemiz sporun her dalında başarılı olacak bir potansiyele sahiptir."


MERSİN,

ME(AŞ/EŞ)(25.01.2012, FOTOĞRAF)


////////


Yeşilçam Adana'da yaşatılacak


ADANA'da Yeşilçam Film Kültür Sanat Merkezi kuruldu. Merkez Seyhan İlçesi Pınar Mahallesi'nde kurulan merkezin müdürü Murat Kızıl, Adana'da Yeşilçam ruhunu yaşatmak istediklerini söyledi.

Kızıl, ücretsiz tiyatro ve sinema eğitiminin verileceği merkezde başarılı tiyatro ve sinema oyuncuları yetiştirmek istediklerini kaydetti.

Merkezin yapımına 3 ay önce başlandığını ifade eden Kızıl, "Adana'da bu yönde bir eksiklik gördük ve arkadaşlarımızla bir adım attık. Merkezin yapımı için yaklaşık 70 bin TL para harcadık. Adana'da kahvehanelerde zaman geçiren issiz gençlerimizi oyuncu olarak yetiştirmek istiyoruz" diye konuştu.

Belirli zamanlarda sinevizyon gösterisi yapılması planlanan, duvarlarında Yeşilçam filmlerinden birçok afiş yer alan merkezin ziyaretçilere de açık olduğu bildirildi.


Çilem ANITKAN/ ADANA,

ÇA(EŞ)(25.01.2012, FOTOĞRAF)


////////


Müsteşar gençlik merkezlerini beğendi


GENÇLİK Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Dr. Basri Hakan Hakyemez, Şahinbey Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gençlik Merkezlerini gezerek, tesislerle ilgili bilgi aldı.

Beydilli Hatice Belgin Sosyal Tesisini ve Yaşar Torun Gençlik Merkezi'ni gezerek incelemelerde bulunan Hakyemez, Bakanlık olarak yeni bir yapılanmanın içinde olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Gençlik anlamında kim ne yaparsa yapsın ama güzel şeyler yapsın. Gençlik merkezlerinde Şahinbey Belediyemiz çok güzel işler yapıyor. Bizler de buralarda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak neler yapabiliriz, bunun incelemesini yapıyoruz. Sadece Gaziantep'te değil tüm Türkiye'de gençlik merkezlerini Bakanlığımız nezdinde çok iyi bir duruma getirmek istiyoruz. Şahinbey Belediyemiz tarafından yapılan bu gençlik merkezleri ise güzel bir örnek olmuştur. Yerel yönetimlerimiz tarafından yapılan gönüllü destekler bizleri sevindirmektedir. Burada gençlerimiz bir taraftan ücretsiz eğitimlerden faydalanırken diğer taraftan her yaştan insanımızın spor salonlarında spor yapması bizleri çok mutlu etti. Bakanlık olarak bizlerde bu tür projelere katkı sunacağız. Başkanımıza ve ekibine bu güzel çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum."

Başkan Tahmazoğlu da geleceğin teminatı gençlerin boş zamanlarını geçirecekleri sosyal ve spor tesislerinin yapımına devam edeceklerini açıkladı.


GAZİANTEP,

(AK/EŞ) (25.1.2012, FOTOĞRAF)


////////


Yeni Milli Eğitim Müdürü göreve başladı


KAHRAMANMARAŞ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Mesut Alkan, yeni görevine başladı. Niğde Milli Eğitim Müdür Yardımcılığından Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Mesut Alkan, düzenlenen törende görevi, Samsun'a atanan Tahsin Nas'tan devraldı.

Yaptığı açıklamada dünyada ve Türkiye'de yaşanan değişimlere dikkat çeken Alkan "Ülkemizin geleceği genç nesillere hizmet vermek bizim en şerefli görevimizdir. Ama aynı zamanda sorumluluğu büyük olan görevdir. Bu sorumluluğun bilincinde olarak Kahramanmaraş'ta Tahsin beyden devir aldığımız görevi, yine kaldığı yerden en iyi şekilde ileriye götürmeye çalışacağız" dedi.


LÜTFİ YIKAN / KAHRAMANMARAŞ,

LY-MNŞ (EŞ) (25.01.2012, FOTOĞRAF)


////////////


İşsize servis elemanlığı eğitimi


MERSİN'in Tarsus ilçesinde Sosyal Destek Programı kapsamında hazırlanan Servis Elemanlığı Mesleki Eğitim Projesi ile işsizlere mesleki eğitim verilecek.

Mersin Valiliği'nin SODES-2011 teklif çağrısı kapsamında Valilik Proje Koordinasyon Birimince kabul gören ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası'nca hazırlanan Servis Elemanlığı Mesleki Eğitim Projesi'nin eğitimi Mesleki Eğitim Merkezinde verilecek. Konuyla ilgili protokol, projenin sahibi Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ile eğitim hizmetini sağlayacak olan Tarsus Mesleki Eğitim Merkezi arasında imzalandı.

Tarsus Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Ambaroğlu, proje kapsamında 60 kursiyerin

öngörülen meslek dalında 23 Ocak 2012 ile 4 Nisan 2012 tarihleri arasında 320 saat eğitim alacağını kaydetti. Ambaroğlu, kursiyerlere günlük harçlık, ulaşım ve yemek gideri olarak proje bütçesinden ödeme yapılacağını sözlerine ekledi.


Tolunay DUMAN / TARSUS(Mersin),

TD(AŞ/EŞ)(25.01.2012, FOTOĞRAFLI)


/////////////


Niğde turizme hazırlanıyor


NİĞDE İl Kültür ve turizm Müdürü Mehmet Öncel Koç, 2012 yılı turizm sezonu için çalışmaların devam ettiğini söyledi. 2011'de restorasyonu tamamlanan Cullaz Sokağı'nın çevre düzenlemesinin bu yıl bitirileceğini belirten Koç, bölgedeki elektrik hatlarının da yer altına alınacağını kaydetti.

Bolkar Meydan Yaylası'nı turizm merkezi ilan etme yolunda önemli atılımlar yapıldığını da açıklayan

Koç "Bölgede atıl bir vaziyette bulunan 5 katlı otelin restorasyonu tamamlanacak. Ayrıca Bor ve Konaklı kasabalarında bulunan Osmanlı dönemine ait iki adet kilisenin kültür merkezi olması için çalışmalarımızı başlatmış durumdayız. Yapımı da 2012 yılında bitirilecek" dedi. Koç, Niğde'nin tanıtımı amacıyla bu yıl İstanbul'da Emit Fuarı'na katılacaklarını, Ankara'da ise Niğde Kültür Günleri düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.


NİĞDE,

UM(EŞ)(25.1.2012 FOTOĞRAFLI)


//////////


Groseri-İşkur işbirliği ile 56 kişiye iş başı eğitimi


GROSERİ marketler zinciri, istihdam oranlarını arttırmayı hedefleyen çalışma kapsamında İşkur tarafından belirlenen 56 kişiye iş başı eğitimi verdi. Uygulama, Groseri ve Türkiye İş Kurumu Adana İl Müdürlüğü arasında imzalanan anlaşma kapsamında gerçekleştirildi. Kursiyerler, genel perakende eğitimi çerçevesinde; kasa işlemleri, ürün portföyü, depo hizmetleri, muhasebe, idari çalışmalar konularında eğitim aldılar. Eğitim sonunda kursiyerlere İş-Kur Adana İl Müdürü Haşim Meydan tarafından sertifika verildi.

Groseri İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hülya Özkul Erol, proje hakkında yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: "İş Kur Adana Bölge Müdürlüğü ile Groseri'nin ortak yürüttüğü proje, ülkemizin en büyük sorunlarından olan nitelikli işgücü oluşturulmasına katkı sağladı. Aynı zamanda Groseri, kendi bünyesinde nitelikli işgücünü istihdam ederek, bölge insanına hizmet verme misyonunu devam ettirdi. İş Kur'un değerli projesinin yaygınlaşmasına destek vererek örnek olmaya, İş Kur' un desteklediği projelerimiz ile devam edeceğiz."

Erol, Groseri'nin başarılı 39 kursiyerine çeşitli kadrolarında iş olanağı sağladığını, eğitim kurslarının 2012 yılı süresince devam edeceğini kaydetti.


ADANA,

EŞ(25.1.2012 FOTOĞRAFLI)


////////////


Gezginlerin gözüyle Tarsus


GAZETECİ-Yazar Uğur Pişmanlık ve arkeolog Burak Köroğlu'nun birlikte hazırladığı "Gezginlerin Gözüyle Tarsus" adlı kitap okuyucu ile buluştu. Kitap, Arkeoloji ve Sanat Yayınları tarafından yayınlandı. Kitapta antik çağdan 20'nci yüzyıla kadar 25 yerli ve yabancı gezginin Tarsus'a dair anlatımları yer alıyor. Türkçe metinler dışında İngilizce, Almanca ve Fransızca çevirilerle zenginleştirilmiş kitapta, Evliya Çelebi, Katip Çelebi, Piri Reis, Şemseddin Sami, Şerafettin Mağmumi, Strabon, Ariannos, C. Texier, V.I. Langlois gibi pek çok isim dikkat çekiyor. Antik çağın Kilikya bölgesi ve günümüz Çukurova'sının önemli kentlerinden olan Tarsus'un gezginlerin gözüyle aktarıldığı eserde

çok sayıda fotoğraf, resim, gravür ve haritaya da yer veriliyor.

Kitabın yazarlarından Uğur Pişmanlık, Tarsus'un her dönem coğrafyacılar, tarihçiler, arkeologlar, din adamları ve gezginlerin ilgisini çektiğini belirterek, şunları söyledi: "Bu yüzden kentin geçmişine dair araştırmalarda, Tarsus üzerine kaynak bilgi olarak gezginlerin anlatımına da rastlarız. Tarsus'a gelmiş çok sayıda gezgin, gezi notlarında, mektuplarda ya da yazdıkları seyahatnamelerde bu kentin, ekonomik, toplumsal, kültürel ve siyasal yapısından söz ederler; Tarsus'un nüfus, coğrafi yapı, dini ve etnik yapısı hakkında bilgi verirlerken, ticaretten, gündelik yaşamdan ve insan ilişkilerine dair gözlemlerini aktarırlar. Gezginlerin Gözüyle Tarsus adıyla yayınlanan bu çalışmada bütün bunlar fazlasıyla var. Arkeolog arkadaşım Burak Köroğlu ile birlikte derlediğimiz ve son derece keyifli olduğunu düşündüğümüz kitap, Tarsus'un binlerce yıllık tarihsel ve kültürel zenginliğini bir kez daha gözler önüne seriyor."


TARSUS,

EŞ(25.1.2012 FOTOĞRAFLI)


////////


Çalıkuşu, kapalı gişe oynayacak


MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Devlet Sanatçısı Merih Çimenciler'in sahneye koyduğu, 1920'li yıllarda savaşın yoksullaştırdığı Anadolu'da fedakar bir öğretmenin öyküsünü anlatan 2 perdelik 'Çalıkuşu' balesini sahneye taşıyacak. Temsilin biletleri günler öncesinden tükendi.

Reşat Nuri Güntekin'in 'Çalıkuşu' romanının bale uyarlaması olan eser, 28 Ocak Cumartesi saat 20:00'de Kültür Merkezinde izleyici ile buluşacak. Çalıkışu, geçtiğimiz yıllarda Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİV) tarafından verilen 'En Başarılı Türk Eseri' ödülünü almıştı.

Rahmi Bey ve Veli Dede Efendi'nin yanı sıra Türk sanat müziğinin seçkin eserlerinin de seslendirildiği balenin libretto ve koreografisini Merih Çimenciler üstlenirken, dekor ve köstüm tasarımlarını Alexandre Vassiliev gerçekleştirdi. Işık tasarımını Tarı Deniz'in yaptığı ve 70'e yakın dansçının görev aldığı eserde, başlıca rollerde, Özlem Şenormanlılar, Büşra Ay, Özge Hoşer, Meltem Ayar, Ender Üçdemir, Burak Cebeci, Irakli Bkhtadze, Mahmut Akyol, Serbülent Biçer, Bleda Özlem, Özge Uzun Ösmen dönüşümlü olarak görev alıyor.

MDOB Müdürü E. Hasan Alptekin, daha önce Ankara'da sahneye taşınan eserin 6 yıl kapalı gişe olarak sanatseverlerden ilgi gördüğünü söyledi. Alptekin, "Çalıkuşu balesi prömiyer, gala ve normal temsili için biletler günler öncesinden tükendi. Mersinlileri, bu ölümsüz eserle salonumuza çekmenin gururunu yaşıyoruz. Bu ilginin devamı halinde Çalıkuşu, uzun yıllar Mersinli sanatseverlerin beğenisine sunulacak" dedi


Mustafa ERCAN / MERSİN,

ME(AŞ/EŞ)(25.01.2012, FOTOĞRAFLI)


//////////


Tece, ormancılardan destek istedi


ADANA'da Orman Mühendisleri Odası Doğu Akdeniz Şubesi'nin 11'nci genel kurulunda Başkanlığa aday olan Selami Tece, ormancılarla yemekte bir araya geldi. 'Birlik Grubu' adına seçimlere gireceğini belirten Tece, daha önce 4 dönem şube başkanlığı yaptığını, hür düşünceye açık olduğunu belirtti. Yemekte bir araya geldiği ormancıların Akyatan Kumul Ağaçlandırmaları, Çakıt Çayı Erozyon Projesi, Kahramanmaraş Ahırdağı ağaçlandırmaları gibi bir çok projeye imza attığını anlatan Tece, "Bugüne kadar yaptıklarım bundan sonrada yapacaklarımın teminatıdır. Ormancılık mesleğinin geliştirildiği, mesleki hak ve yetkilerin korunduğu herkesin kucaklandığı onurlu bir duruşun adresi olmaya çalışıyoruz. Tüm ormancılardan destek istiyoruz" dedi.


ADANA,

MK(EŞ)(25.01.2012/FOTOĞRAF)


/////////


İMO TSM korosundan konser


TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu konseri büyük beğeni topladı. Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'ndaki konseri CHP eski Milletvekili Hulusi Güvel, İMO Başkanı Abdullah Bakır, Yeni Adana İmar A.Ş'den Ahmet Özlü ile çok sayıda davetli izledi. İMO Başkanı Abdullah Bakır, mühendislerin sadece inşaat işleri ile uğraşmadığını, sosyal yönlerinin de güçlü olduğunu söyledi. İMO TSM korusunda çok sayıda inşaat mühendisinin de bulunduğunu belirten Bakır, "Korumuz inşaat mühendisi Ali Kaya tarafından 2008 yılında kuruldu ve bugünlere geldi. Bu tür etkinlikler yorgunluğun giderilmesine de katkı sağlıyor" dedi.

Aygül Tutu ve Bekir İnak'ın yönettiği İnşaat Mühendisleri Odası Türk Sanat Müziği Karosu'nun 2 bölümden oluşan konserinde koro ve solistlerin seslendirdiği birbirinden güzel eserler büyük beğeni topladı. Konser sonunda İMO Başkanı Abdullah Bakır Aygül Tutu, Bekir İnak ile Toktay Sökmen'e çiçek vererek teşekkür etti.


ADANA,

EŞ(25.1.2012 FOTOĞRAFLI

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner68

banner71

banner62

banner3

banner63

banner57

banner11

banner56

banner51

banner14

banner58

banner27

banner59

Demirtaş'a 142, Yüksekdağ'a 83 yıla...
Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) tutuklu eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'a...

Haberi Oku