Mark Zuckerberg özelliğin kullanıma sunulduğunu duyurdu: "Bugünden itibaren, aynı WhatsApp hesabına dört farklı telefondan giriş yapabileceksiniz."

WhatsApp özelliğin tüm kullanıcılarca önümüzdeki haftalarda kullanabileceğini açıkladı. Şimdiye dek, kullanıcılar tek WhatsApp hesabını sadece bir telefon ve birden çok masaüstü cihazında kullanabiliyordu.

Kızıldeniz'de saldırı: Tesla üretimi durdurdu Kızıldeniz'de saldırı: Tesla üretimi durdurdu

Yeni güncelleme ile kullanıcıların mesajları telefonları dahil tüm cihazlarında senkronize edilecek. Yani bir cihaz kapansa bile, uygulamaya diğer cihazlarından erişebilecekler.

WhatsApp 2 milyardan fazla kullanıcı ile en büyük mesajlaşma uygulamalarından biri. Ancak çoklu telefon desteği şimdiye kadar kullanılamıyordu, bunun sebebi ise sohbet ve aramalarda kullanılan şifreleme idi.

Şirket çoklu cihaz uyumluluğunu 2021 yılında seçtiği beta kullanıcıları ile denemelerini yapmaya başlamıştı. O zamanlar Facebook olarak bilinen Meta, uçtan uca şifrelemeyi koruyarak mesajları farklı cihazlarda senkronize edebilen yeni bir teknoloji geliştirdiğini duyurmuştu.

Telegram ve Messenger gibi rakipler çoklu cihazlarda mesaj senkronizasyonu desteği sunarken, uçtan uca şifreleme sağlamıyor.

2022 yılında WhatsApp çoklu cihaz desteğini herkesin kullanımına sunmaya başladı, ancak bu da çoklu telefon desteği değildi. WhatsApp aynı zamanda cihazları tek seferlik bir şifre kullanarak cihazları bağlamanın yeni bir yolunu da sunuyor.

Şirket blog gönderisinde bunu şöyle duyurdu:

"WhatsApp Web'e telefon numaranızı girerek tek seferlik bir şifre alacaksınız, bunu da cihazlarınızı eşleştirmek için telefonunuzla QR kodu taramak yerine kullanabileceksiniz. Bu özelliği gelecekte daha fazla eşlenmiş cihaz için kullanılabilir hale getireceğiz."