Twitter, Blue abonesi olmayanların günlük kaç mesaj gönderebileceğine sınırlama getirerek abonelik sayılarını artırmanın başka bir yolunu denediği aktarıldı.

Necdet Kukul yazdı: Dünya 'felakete doğru mu' gidiyor? Necdet Kukul yazdı: Dünya 'felakete doğru mu' gidiyor?

"DM SAYISI GÜNLÜK OLARAK SINIRLANDIRILACAKTIR"

Twitter tarafından yapılan açıklamada, "Direkt Mesajlarda spam'i azaltma çabalarımız kapsamında yakında bazı değişiklikler yapacağız. Doğrulanmamış hesapların gönderebilecekleri DM sayısı günlük olarak sınırlandırılacaktır. Daha fazla mesaj göndermek için bugün abone olun" ifadeleri yer aldı.

Böylelikle Twitter'ın yakın bir zamanda Blue abonesi olmayan hesaplara günlük mesaj gönderme sınırı getirileceği vurgulandı.

BLUE ABONESİ OLMAYANLAR TAKİP EDİLMEDİKLERİ KULLANICILARA MESAJ GÖNDEREMİYOR

Öte yandan Twitter üzerinde Blue abonesi olmayan kullanıcılar, artık takip edilmedikleri diğer kullanıcılara mesaj gönderemeyecek.

TWİTTER BLUE NEDİR?

Twitter Blue, hesabınıza mavi onay işareti eklemenin yanı sıra Tweeti Düzenle gibi belirli yeni özelliklere erken erişim sunan katılım tabanlı, ücretli bir aylık aboneliktir. Twitter Blue'ya geçen kullanıcılar, 'mavi tik' ile birlikte; yorumlarda daha üst sıralarda görünme, iki kat daha az reklam görme, uzun tweet'ler atma, tweet düzenleme gibi özelliklere de erişebiliyor.