Ünlü İngiliz rock grubu The Rolling Stones, 18 yıl aradan sonra orijinal müziklerinden oluşan ilk albümleri "Hackney Diamonds"ı Londra'nın doğusundaki Hackney Empire tiyatrosunda duyurdu.

The Rolling Stones'in davulcusu Charlie Watts'ın 2021'deki ölümünden bu yana çıkaracağı ilk albüm olacak.

ABD'li talk show programı Jimmy Fallon'a canlı yayında konuşan 80 yaşındaki solist Mick Jagger, "'Angry adlı yeni single'ımızı ve klibini sunmak için buradayız ve Angry, Hackney Diamonds adlı yeni albümümüzden ilk single, bu yüzden Hackney'deyiz. Albüm 20 Ekim'de çıkıyor" dedi.

Barış şarkıları bestecisi İncirli hayatını kaybetti Barış şarkıları bestecisi İncirli hayatını kaybetti

İsmi bir soygun sonrası kırılan camlara atıfta bulunan albüm, Ağustos 2021'de baterist Charlie Watts'ın ölümünden bu yana grubun ilk albümü olacak. Stones'un orijinal davulcusu Watts, albümdeki 12 parçanın ikisinde çalıyor.

Canlı yayında konuşan grubun solisti MickJagger, albümün aşk şarkıları ve baladlar da dahil olmak üzere "bir karışım" olduğunu söyledi. "Büyük konuşmak istemem ama gerçekten beğenmeseydik bu albümü çıkarmazdık. Herhangi bir albüm yapıp piyasaya sürmek istemedik... İçeri girmeden önce hepimiz 'gidip kendimizin gerçekten sevdiği bir albüm yapacağız' dedik. Birileri beğenebilir, başkaları beğenmeyebilir. Ama biz bundan memnunuz ve umarız hepiniz beğenirsiniz" dedi.