Türkiye genelinde 81 şubesiyle hizmet verdiği aktarılan CEM Vakfı tarafından ülke genelinde birçok il ve ilçede yeni cemevleri inşa edildiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, son olarak İzmir, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Amasya ve Malatya'nın merkez ve ilçelerinde cemevleri inşa edildi.

Özkan'ın yapığı yazılı açıklamada, "CEM Vakfı tarafından inşa edilen tüm cemevleri, yöresel halkın talebi ve katkılarıyla hayata geçiriliyor. Bazı cemevi inşaatlarında ise, yerel ve merkezi idarenin de katkıları bulunuyor." ifadeleri dikkat çekti.

Açıklamanın ilgili bölümünde şu ifadelere yer verildi:

Polenz: "Farklılıklara rağmen güzel yaşayabiliriz" Polenz: "Farklılıklara rağmen güzel yaşayabiliriz"

"Kırklareli, Babaeski’de bulunan Sarı Saltık makamında Kasım ayında temeli atılan kültür ve cem evi inşaatı ile birlikte, İzmir Çiğli’de, Kocaeli’de Yenikent ve Gebze’de, Tekirdağ’da Çorlu ilçesinde, Amasya merkezde, Malatya merkezde süren inşaatların yanında, Tekirdağ’da 2, Kocaeli’de 1 cemevi ve 1 okul, İstanbul’da ise 3 ilçede yeni cemevleri inşaatları için temel atılacak." denildi.

Öte yandan CEM Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin ise, vakıf bünyesinde inşaatı halen süren ve temel atma töreni düzenlenecek cemevleri yanında, pek çok ilde yeni cemevi yapmayı planladıklarını belirtti.