İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki bombardımanı sürüyor. İsrail ordusunun sivillere yönelik düzenlediği saldırılarda, bölgede rehin tutulan İsraillilerde hedef oluyor.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari’nin dün yaptığı 3 İsrailli esirin “yanlışlıkla” öldürüldüğü açıklaması İsrail’de büyük tepkiye neden olurken, İsrailli bir yetkili daha şoke eden bir açıklama yaptı. İsmi açıklanmayan İsrail ordu yetkilisi, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde öldürülen 3 İsrailli rehinenin ateşkes anlamında beyaz bayrak taşıdığını açıkladı.

Telefonla gazetecilere açıklama yapan yetkili, “Rehinelerin hepsi gömleksizdi ve ellerinde beyaz bir bez asılı sopa vardı. Asker, tehdit olarak algılayarak ateş açtı. İki rehine hemen orada öldü, diğeri ise yaralı olarak bir binaya sığındı fakat binadan çıktığı anda bir asker tarafından 3. rehine de öldürüldü” dedi.

Eşini aldatan erkekten Apple’a dava: Mesajları neden silmediniz Eşini aldatan erkekten Apple’a dava: Mesajları neden silmediniz

IDF Sözcüsü Hagari dün yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nde rehin tutulan 3 İsraillinin askerler tarafından tehdit olarak algılandığını, ardından da askerlerin rehinelere ateş açtığını duyurmuş, öldürülen rehinelerin isimlerini Yotam Haim, Samer Talalka olarak açıklarken, 3. rehinenin ismini ailesinin talebi üzerine belirtmemişti.