Piyanist Fazıl Say, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “CHP HDP’yle görüşebilir ama asla masaya getiremez” şeklindeki ifadesi üzerine tepki gösterdi.

Fazıl Say, sosyal medya hesabı üzerinden “Dinleyin Meral Akşener!” diyerek Akşener’e şöyle seslendi:

“Sizin partinizin de milyonlarca seçmeni var, HDP’nin de milyonlarca seçmeni var, sizin partinizin seçmeni de insan, ve insan olduğu için talepleri var, doğaldır, HDP seçmenleri de insandır, o insanların da insan oldukları için talepleri masaya gelmesin” diyemez.

Bu insanlık dışı olur! Anti siyaset olur! İyi anlayın bunu. Türkiye’nin, gençlerin, geleceğin, birlik bütünlüğün, önüne set koyan bu tavrınızdan artık vazgeçin. Kılıçdaroğlu, yıllardır bu ikilem içinde, bir yanı kurt bir yanı kuzu, yazıktır, yapmayın şu ayrımcılığı, açın ittifakın önünü. Sonsuz açın. İnsanlar için.. Yapmayın! Yapmayın!

İnsanların insan olduğu için talepleri olur ya da olmaz “talebimiz bile yok” diyecek kadar mütevaziler, açın, açın gönlünüzü de olsun o kadar! Yeter artık!

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Meral Akşener, dün HaberTürk TV'de katıldığı programda, CHP'nin HDP'yle görüşmesi ve Millet İttifakı'nda HDP'nin yer alması gerektiği yönündeki çağrılar üzerine şöyle demişti: 

'''Dün kavga edilmeyen konuda görüşme bile problem yaratıyorsa herkesin dikkat edilmesi lazım. O masada defalarca iddia edildiği gibi, o masada HDP yok. Mithat Hoca'nın söylediğine göre kendileri de ikrar ediyor. Zaman zaman HDP yöneticilerinden farklı söylemler oldu. Ben o söylemlerin her birini bu ucube sistem ateşine odun atmaktır dedim. Bu sağduyunun devam etmesi ve derinleşmesi gerekiyor. Bakanlık gibi alışveriş olması mümkün değil. Diyalog başka bir şeydir, CHP diyebilir, anlayışla karşılardım. 'Sizin oy oranınızla HDP'nin oyu farklı hadi size güle güle' deselerdi o masadan kalkardık. Alengirli işe karşıyım, dürüstlük ve açıklıktan yanayım. CHP, HDP ile görüşebilir bu net. Ama bize asla getiremez." 

SELAHATTİN DEMİRTAŞ YAYIMLANAN MEKTUBUNDA NE DEMİŞTİ?

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e açık mektup yayımlamış, "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'e açık mektubum" notunu düşmüştü.

Bahar Bektaş'ın 'Sürgün asla sona ermez' filmi gösterimde Bahar Bektaş'ın 'Sürgün asla sona ermez' filmi gösterimde

Demirtaş mektubunun ilk kısmında, "Sayın Genel Başkan, bu mektubu HDP seçmeni kimliğimle kaleme alıyorum. Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Millet İttifakındaki partilerin genel başkanları ve iki belediye başkanı olarak tarihi bir dönemde zorlu bir görev üstlendiniz. Öncelikle hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.