Alirıza Güler / Duisburg

Moers - Almanya’nın Kleve şehrinde son duruşması yapılan mahkemeye göre, 12 Eylül 2022 tarihinde Türkiye tatilinden yaşadığı ve terzi dükkanı bulunan Moers şehrine dönen Dersimli Kazım Tatar’ı (56), yakın bir şehirde oturan kaynakçı Tuncay C. (49) evinde sırtından iki kurşunla vurarak öldürdü ve daha sonra parçalara ayırarak torbalar içinde yakındaki bir ormanda gömdü.

Cinayetin sebebi Kazım Tatar’ın eşinden ayrılırken yanında götürdüğü altınlar olarak açıklandı. katil Tuncay C. maktülle konuşma sırasında altınların bacada saklı olduğunu öğrendikten sonra onu vurmuş. altınları aldıktan sonra da cinayet delillerini ortadan kaldırmak için evi ateşe vermiş.

Savcının iddiasına göre katil, öldürülen Kazım Tatar’ın halen bu suçtan başka bir mahkemede yargılanması devam eden eski karısı ile iş birliği halinde cinayeti işlemiş.

Almanya, ev alana maddi destek sağlıyor Almanya, ev alana maddi destek sağlıyor

Tuncay C.’nin mahkemede anlattığı değişik bir çok senaryo ise inandırıcı bulunmadı. mahkeme sanığa cinayet işlemekten ömür boyu hapis cezası verdi.

Polis, Türkiye’den geldiği gün aniden ortadan kaybolan Kazım Tatar için el ilanlarıyla arama başlatmış ve bir müddet sonra cesedini polis köpeklerinin yardımıyla yakındaki bir ormanda parçalara ayrılarak gömülmüş olarak  bulmuştu.

Savcılık yapılan incelemelerin ve toplanan delillerin ardından bir müddet sonra maktülün ayrıldığı eşini gözaltına almıştı. eski eşin yargılanması halen devam ediyor.