Avrupa Postası Haber portalı tarafından organize edilen ve halka açık gerçekleşecek panele gazeteci Şirin Payzın (Halk TV) , Barış Terkoğlu (Cumhuriyet) ve Timur Soykan (BirGün) konuşmacı olarak katılacak. Panelde ayrıca mizah yazarı Bülent Taş ve Grup Çalcaz da yer alacak.

Avrupa Postası daha önce önce de gazeteci Can Dündar, Barış Terkoğlu, Ahmet Şık, Sevilay Yılman ve tarihçi Erdoğan Aydın'ı yine aynı şekilde 'Basın Özgürlüğü' konularında Hamburg'a davet etmişti. 

Gazeteci Süheyla Kaplan'ın yöneteceği etkinlik ile ilgili konuşan Avrupa Postası'nın sahibi gazeteci Adil Yiğit, haber sitesi olarak basın özgürlüğü konusunu sürekli gündeme taşıdıklarını ve bu konunun haber sitesi olarak öncelikleri arasında olduğunu belirterek Avrupa Postası'nda yayınlanan haberlerin AKP iktidarı tarafından da sıkı bir şekilde takip edildiğini hatta yayınlanan kimi haberlerin zaman zaman kaldırılması yönünde mahkeme kararlarının alındığını söyledi. 

Yoğun ilginin beklendiği ve girişin ücretsiz olduğu panel 31 Mart tarihinde cuma günü saat 18.30 da gerçekleşecek.

Yer: Hamburg Üniversitesi: Wiwi Bunker, Von-Melle-Park 5, Hamburg. (S- Bahn /Dammtor)

Almanya Başbakanı: ‘Putin’le konuşmak istiyorum’ Almanya Başbakanı: ‘Putin’le konuşmak istiyorum’

Panel Alman Gazeteciler Birliği (dju), Avrupa Türk Gazeteciler Birliği (ATGB) ve Hamburg Üniversitesi Öğrenci Derneği (AStA) tarafından da desteklenmektedir.