Alman Demiryolları (DB) ve diğer tren ulaşımı şirketleriyle uzun zamandan beri yürütülen müzakerelerde sonuç çıkmamıştı. Son olarak geçen hafta cuma günü ve mart ayının sonunda EVG Almanya’da Demiryolu trafiğini saatlerce felç etmişti.

Demiryolu Sendikası, işverenleri kabul edilebilir bir ücret teklifi yapmayı reddetmekle suçladı. Ingenschay, yeni grevleri kışkırtanın demiryolları işletmesi yöneticilerinin olduğunu belirtti

 Sendika adına müzakerelere katılan Cosima Ingenschay, tren kondüktörleri ve bakım işçileri gibi farklı meslek gruplarını sırayla greve çağırması ya da farklı bölgesel öncelikler belirlemesini düşünebileceğini kaydetti. Sendika, demiryollarında farklı alanlarda çalışanlar için daha yüksek ücret ve maaşlar talep ediyor. 

EVG, 12 aylık bir dönem için toplam yüzde 12 oranında ücret artışı ve en azından aylık brüt 650 Euro artış talep ediyor. Her iki taraf da birbirlerini müzakere etmek istememekle suçlamıştı. Bir sonraki müzakereler mayıs ayı sonunda yapılacak. Deutsche Bahn’ın personelden sorumlu yönetim kurulu üyesi Martin Seiler ise daha önce sundukları teklifi savundu ve “DB tarihindeki en yüksek teklifi yaptı. EVG, içerik konusunda bizimle müzakere etmeyi kategorik olarak reddetmeye devam ediyor. Bunun yerine Grev tehdidinde bulunuyor” dedi.

Tarihi dibe vuruş: AB iltica reformunu onayladı Tarihi dibe vuruş: AB iltica reformunu onayladı