Demirtaş, "İçeride de olsak dışarıda da siyasetçiler olarak sizin karşınızda mahcubuz. Halen sizin acılarınızı dindiremediğimiz için mahcubuz. O meydanı size kapatan, sizi gazlayan, ,,coplayan zihniyetten hesap soramadığımız için mahcubuz" mesajını yayınladı. 

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak için ve faillerin yargılanması talebiyle 995’ten bugüne oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri, 1000’inci haftada Galatasaray Meydanı’nda bir araya geldi.

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, konuya ilişkin olarak destek mesajı yayınladı. Demirtaş'ın mesajını Cumartesi Anneleri - İnsanları, X'ten ( eski adı Twitter'dan) duyurdu. 

TSP'den açlık grevindeki Piroğlu için protesto çağrısı TSP'den açlık grevindeki Piroğlu için protesto çağrısı

Demirtaş'ın mesajı şöyle: 

"İçeride de olsak dışarıda da siyasetçiler olarak sizin karşınızda mahcubuz. Halen sizin acılarınızı dindiremediğimiz için mahcubuz. O meydanı size kapatan, sizi gazlayan, coplayan zihniyetten hesap soramadığımız için mahcubuz. 

Ama bilin ki sizlerle birlikte her daim daha mutlu, daha dirençliyiz. Ant olsun ki bu topraklarda acı çeken tüm annelere; Kürt-Türk tüm insanlarımıza barışı, özgürlüğü armağan etmeden asla durmayacağız. Tıpkı sizin gibi ve size layık olmak için direneceğiz. 

Bininci haftada Galatasaray Meydanı'nda fiziken aranızda olmasak da kalbimiz, ruhumuz sizinledir. 

Özgür yarınlarda görüşeceğiz elbette."