Avrupa'da ilk gösterimi 2 Mart'ta Hamburg'da gerçekleşen “Aşkla sana” belgeselinin yeni gösterimi 15 Mart Cuma (bugün) Frankfurt'ta FilmForum Höchst'te yapılacak.

Belgeselin gösteriminde Hüseyin Cevahir'in Almanya'da yaşayan yeğeni Filiz Özkan ile Avrupa 78'lilerden Erdal Boyoğlu'nun yer alacağı öğrenildi.

AİLESİNİN MADDİ KATKILARI İLE GERÇEKLEŞTİ

Aşkla Sana belgeseli, Cevahir ailesinden yeğenleri Filiz Özkan ve Çağdaş Cevahir Özkan’ın maddi katkıları, yönetmen Arin İnan Arslan ile Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Doçent Dr. Bülent Küçük'ün danışmanlığında gerçekleşmiş.

Aşkla Sana için üç yıl çalışılmış, Belgesel film, Hüseyin Cevahir'in ailesine yazdığı mektupların anlatıcılığında, dönemin tanıkları ile yapılan görüşmeler üzerinden şekilleniyor. "Aşkla Sana" da Cevahir’in çok yönlü kişiliği dönemin toplumsal ve siyasal olayları da gözetilerek anlatılmış.

70 dakikalık "Aşkla Sana" belgeselinde Cevahir'i yakından tanıyanlardan Necati Sağır, Necmi – İlkay Demir, İlhami Aras, Mustafa Kemal Kaçaroğlu, Ömer Laçiner, Bingöl Erdumlu, Ülkü Cafer, Tuğrul Eryılmaz, Semra Cafer, Hüseyin Işık, Gün Zileli, Enis Rıza, Mehmet Sönmez, Şadi Samer, Fahri Aral ile Hüseyin Cevahir’in eniştesi, kız kardeşleri ve yeğeni görüşlerini açıklamışlar.

Almanya: Scholz ve Baerbock Tahran’ı kınadı Almanya: Scholz ve Baerbock Tahran’ı kınadı