Teknik bir arıza nedeniyle 2 saatlik rötar yaşayan Ryanair’in Tallinn-Berlin seferini yapacak olan Boeing 737 uçağı, planlı iniş noktası Berlin Havalimanı’nda uygulanan ‘gece uçuş yasağı’ nedeniyle bu havalimanına inemeyince 167 yolcunun seyahati adeta kabusa döndü.

2 SAAT OLAN SEYAHAT SÜRESİ 7 SAAT SÜRDÜ

Almanya, 52 ülkenin 16 milyar Euro'ya yakın borcunu sildi Almanya, 52 ülkenin 16 milyar Euro'ya yakın borcunu sildi

Yasak nedeniyle rotasını Hannover Havalimanı’na çeviren ve mecburi olarak bu havalimanına inen Ryanair uçağı, yolcularını buradan otobüs ve taksilerle Berlin Havalimanı’na taşımak sorunda kaldı. Normalde 2 saat 05 dakika olan seyahat sürelerini 7 saatte tamamlayabilen yolcular uçak içinde ve yollarda perişan oldu.
Ryanair’in ilginç uçuş öyküsü önceki gece Tallinn Havalimanı’nda 22.05’te başladı. Tallinn- Berlin seferini yapacak olan FR2733 uçuş numaralı Ryanair uçağı 2 saatlik rötar sonrası gece 24.00 sıralarında Tallinn Havalimanı’ndan havalandı.

Haber Limanı'nın haberine göre, uçakta yapılan anonsta, Berlin’e gerçekleştirilecek olan uçuşun, bu havalimanında uygulanan ‘gece uçuş kısıtlamasına takıldığı’ belirterek, uçağın Hannover Havalimanı’na ineceği bilgisi verildi.
Anonsu şaşkınlıkla dinleyen yolcular, daha sonra yapılan duyuruda, kendilerinin Hannover Havalimanı’ndan otobüslerle Berlin’e karayoluyla götürüleceğini öğrendiler.
RESİYaklaşık 2 buçuk saatlik uçuşun ardından Ryanair uçağı ‘sürpriz havalimanı Hannover’e iniş gerçekleştirdi. Uçaktaki 167 yolcu daha sonra otobüs ve taksilere bindirilerek, Berlin Havalimanı’na gönderildi.

YOLCULAR BERLİN YERİNE HANNOVER'E İNDİ
Yolcular, Berlin yerine Hannover’e inmek zorunda kalan ve 2 saatlik uçak yolculuğunu 7 saatlik sürede tamamladıklarını ve büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Şirket bize zamanında bilgi vermek zorundaydı. Hiçbir bilgilendirme yapılmadı. Her şeyi uçak içinde örendik. Yaşadığımız rötar ve sonrasında çektiğimiz sıkıntılardan ötürü mağdur olduk. Bu uçuş iptal edilmeli ve bizler otellere yerleştirilmeliydik. Havacılık kuralları bunu gerektiriyor.” şeklinde görüş belirttiler. ( Kaynak: Haber Limanı)