Görüntü yönetmeni Fatih Akın, katıldığı bir internet yayınında Sibel Kekilli’yi neden seçtiğini anlattı. Akın, "Sibel’i erotik geçmişinden ötürü değil, en iyi oyunculuğu verdiği için seçtim. Kamera önünde rahat olması da artıydı. Kabiliyetliydi yani, geçmişi beni ilgilendirmez.” dedi.

Akın'ın YouTube’da gerçekleştirdiği canlı yayında anlattıklarından ilgili bölüm:

“Duvara Karşı'da Sibel'i ben seçtim. Yapımcılarla konuşurken ‘Birol Ünel, Türk. Kızın da Türk olması lazım' dedim. O dönem Almanya'daki Türk oyuncular çıplaklık var diye kabul etmediler. ‘Ablam kızar, babam kızar, mahalle kızar' dediler. Ben de ‘erotik alanda Türk oyuncu yok mu' diye bir araştırma yaptırdım. Arayıp ‘Bir tane var' dediler, Sibel'den bahsettiler.

Onu oyuncu seçmesine çağırdım. Aynı zamanda 200 kız daha vardı. Evden kaçan kızlar bunlar.

“Duvara Karşı birden patladı, ödüller aldı ve bir anda ‘Alman yönetmen’ olarak değil ‘yönetmen’ olarak buldum kendimi. 

DUVARA KARŞI'DAN SONRA ÜNLÜ OLDUM AMA PARASIZDIM

“Duvara Karşı’nın başarısı beni Sezen Aksu’yla tanıştırdı. İlk filmimden bu yana şarkılarını kullanırım. O filmde yapımcı olduğum için parasız kaldım bir anda. Ünlü oldum ama parasızdım. İstanbul’a gidip müzikçilerle takılayım diyerek ‘İstanbul Hatırası’nı ve ‘Cennetteki Çöplük’ü çektim.”

KORKUMU KAYBETTİM BAŞARISIZ OLDUM

“Tavşan ormanda gezerken gözleri açık gezer, korkar çünkü. Başarılar üst üste gelince ben korkumu kaybettim, o yüzden ‘The Cut’ ile başarısızlık geldi. Depresyona ve borca girdim. İstediğim projeyi yapamadım. ‘The Cut’tan sonra ‘Paramparça’yı çektim. Şu an karşımdaki rafta 8 proje var. 4 tanesi dizi, 4 tanesi film.”

İzmir'de Tarkan’ın sahne alacağı dev platform çöktü İzmir'de Tarkan’ın sahne alacağı dev platform çöktü