İsrail'in saldırısına yönelik İran Devlet Televizyonu hava savunma sistemlerinin devreye girdiğini ve İsfahan üzerinde görülen 3 İHA'nın imha edildiğini açıkladı. Ayrıca İran'da tüm uçuşlar askıya alındı.

ABC News, MSNBC, Fox News ve diğer medya kuruluşları, ABD'li hükümet yetkililerine dayandırdığı habere göre, İsrail'in Cuma sabahı İran'a askeri operasyon düzenlediğini bildirdi. Bu, İran'ın hafta sonu İsrail'e düzenlediği hava saldırılarına bir yanıttı. Birçok ABD medya kuruluşu, bir veya daha fazla İsrail füzesinin İran'daki bir hedefe saldırdığını bildirdi.

ABD MEDYASI İSRAİL'İN SALDIRISINA GENİŞ YER VERDİ

Amerikan ABC News kanalının ABD'li bir yetkiliye dayandırarak verdiği habere göre İsrail,  İran'ın içinde bazı noktaları füzelerle vurdu. Haber CBS News ve CNN tarafından da takipçilerine aktarıldı.

İRAN'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Ukrayna'da Zelenskiy'e suikast girişimi önlendi iddiası Ukrayna'da Zelenskiy'e suikast girişimi önlendi iddiası

İran ordusu komutanlarından Siyaveş Mihendust ise, “Söz konusu patlama sesi İsfahan’daki hava savunma sisteminin tanımlanamayan şüpheli bir cisme yönelik açtığı ateş sonucu gerçekleşti ve saldırı hiçbir hasara yol açmadı” dedi.

İran devlet televizyonu, hava savunma sistemlerinin devreye girdiğini ve saldırının engellendiğini duyurdu.

CNN'e konuşan ve adı açıklanmayan bir ABD'li yetkili ise, İsrail'in saldırıdan önce, "İran'a yönelik sınırlı bir karşı saldırı düzenleyeceğini" perşembe günü haber verdiğini ve ABD'nin bu saldırıyı desteklemediğini" kaydetti.