FATİH ÇİMEN/OBERHAUSEN

24’ncü kez biraraya gelen dernek üyeleri, divan kurulu ve başkanın seçilmesiyle Genel kurula start verdi. Oberhausen Alevi Kültür Merkez’ine 16 yıl başkanlık yapan Halis Aksünger’de genel kurulda hazır bulundu.

30 yıl sonra tüm yönetim kadınlarda

Oberhausen AKM yönetim kurulu toplu halde

Çalışma ve Mali raporunun okunarak aklanmasının ardından geçilen genel kurula, 1994 yılında 40 kişiyle kurulan ve şimdi 310 üyesi bulunan Oberhausen Alevi Kültür Merkezi Başkanlığına  30 yıl sonra ilk defa tüm yönetim kademelerine kadınlar seçildi.

Oberhausen Alevi Kültür Merkezi Başkanı Veli Atik genel kurulun ardından kadınlardan oluşan yeni yönetim kurulu başkanlığına seçilen Nuran Elmas’a görevi devretti.

Veli Atik görevi Nuran Elmas’a devretti

BirGün'ün 20. kuruluş yılı Frankfurt'ta kutlanacak BirGün'ün 20. kuruluş yılı Frankfurt'ta kutlanacak

Başkan Veli Atik‚’’30 yıllık tarihinde ilk defa tüm yönetim kadrolarına kadınların seçilmesi  bizim için sevindirici bir durumdur. Tüm dernek üyeleri ve gençlerle birlikte yeni yönetime tam destek olacağız’’ dedi.

 Başkan Nuran Elmas, Veli Atik

Kadınlardan oluşan ilk yönetim kurulu başkanlığına seçilen Nuran Elmas, bu görevi kendilerine laik gören tüm üyelere teşekkür etti. Başkan Elmas, "1994 yılında 40 kişiyle kurulan derneğimizi bugüne getiren, emeği geçip aramızdan ayrılan herkese şükranlarımızı sunuyorum. 30 yıllık bir tarihi olan kurmumuzun ilk defa tüm yönetim kadrolarının kadınlardan oluşması sorumluluklarımızın bilinciyle hareket etmemizi sağlayacaktır. Derneğimizin tüm üyeleriyle birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Anadolu’dan ilk gelen neslimizin getirdiği kültürel ve sosyal değerlerimizi koruyarak, birlikte yaşama kültürü olan Mültikültürel bir hayatta yerel halkla birlikte yaşamaktayız. Çocuklarımız, kadınlarımız, engelli çocuklarımız, annelerimizinde içinde yer alacağı bir çok kültürel etkinlikle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hep birlikte bugüne kadar yaptığımız kazanımlarımıza sahip çıkalım" çağrısı yaptı.