Harika manzaralara yer verilen muhteşem bir kliple piyasaya çıkan single ile ilgili oldukça olumlu görüşler aldığını belirten başarılı sanatçı Şener Yıldız, müzik çalışmalarına profesyonel şekilde devam edeceğini söyledi.

Röportaj: Emine SONUGÜR / HAMBURG

Almanya'da Hamburg kentinde müzikseverlerin yakinen tanıdığı sanatçı Şener Yıldız, sorularımızı yanıtladı.

" Sen Benim Sevdalımsın" adlı single önce hayırlı olsun. Yolu açık, dinleyicisi bol olsun. Kendi besteniz mi?

Çok teşekkür ederim sevgili Emine Hanım. Evet sözü ve müziği bana ait olan eserlerden bir tanesi. Ama bunu yönetmenlerimle Single olarak çıkarmaya karar verdik.

“MÜZİKLE KALIN, MÜZİK AŞKIYLA YANIN”

Muhteşem bir parça olmuş, dinleyicilerinizden aldığınız tepkiler, görüşler fikirler yani geri dönüşümler nasıl olumlu mu?

Yakın çevremden zaten ilk etapta çok olumlu tepkiler aldım. Bu eserimle ilk defa daha geniş çaplı bir kitleye ulaşma fırsatı yakaladım. Birkaç hafta olmasına rağmen şu an Youtube‘ta 200 bini geçen bir beğeni, radyo ve diğer basın organlarında ise ayrıca haberlerini görmekteyim, bu da bana çok pozitif bir geri dönüş olarak yansımakta.

Bu başarılı çalışmaların devamı gelecek mi?

Evet, yönetmenlerimle beraber dinleyicilere harika bir sürpriz hazırlıyoruz. Ön çalışmaları devam etmekte, ama bitirip çalışmayı beğeniye sunmamız birkaç ayı bulur .

Kimlerle çalıştınız? Sizi nereden ve nasıl dinleyebilir hayranlarınız veya sevenleriniz?

Müzik altyapılarını çok değerli iki arkadaşımla tamamladık. “Kemal Sahir Gürel” ve “Renas Miran”. İkisi de çok başarılı çalışmalara imza atmış yönetmenler. Video prodüksiyona ise sevgili yönetmenim “Efe Cansoy” imza attı, aracılığınızla kendilerine buradan teşekkür etmek istiyorum. Müzikseverler günümüzün tüm aktif dijital Platformlarında beni dinleyebilirler. (iTunes & Apple Music, Spotify, Deezer, Google Play Music, YouTube Music vs.)

Siz müzikle uzun yıllardır mı iç içesiniz?

Birçok müzisyenin olduğu gibi benim de aileden gelen bir geleneğim söz konusu. Dolayısıyla hep müzikle iç içeydim ve müzikle büyüdüm.

Bu aileden mi gelen bir meslek, kaç yıldır yapıyorsunuz?

Çocukluk yıllarım aile içerisinde, müzik ile bir uğraş halinde geçti. Gençlik yıllarımla, başka müzisyen arkadaşlarla ortak çalışmalar için bir araya gelmeme beraber daha profesyonel bir renk kazanmaya başladı. Aslında her dönemde farklı sanatçıları örnek almışımdır. Ama asıl vazgeçmediğim topraklarımızın klasik müzik öncüleridir.

Herhangi bir enstrüman çalabiliyor musunuz? Varsa hangileridir?

Bu iş aileden başladığı için ve de aşık geleneğinden gelen babamın da sazı elinden hiç düşmediğinden, benim için de bu enstrümanı çalmam kaçınılmaz olmuştur. Gençliğimle beraber birçok başka enstrüman çaldıysam da bunlar içerisinde en çok benimsediğim Gitar ve ailesi olmuştur.

Bundan sonrası hedefiniz nelerdir? sevenleriniz size nasıl ulaşabilirler?

Bu şekilde gerek Singel gerekse EP şeklindeki çalışmalarla dinleyicilerimin önüne çıkmaya devam etmek istiyorum. Gerek Facebook, Instagram, Tiktok ve Twitter üzerinden bana ulaşılabilinir.

Siz kendinizi nasıl tanıtmak istersiniz? Yakında konserleriniz veya herhangi bir turneniz var mı?

Türk ailenin tartışması seferleri iptal ettirdi Türk ailenin tartışması seferleri iptal ettirdi

Kendimi çok tanımlamak derdinde değilim, yaptığım çalışmaların yaratacağı etki ile dinleyicilerin ve müzik otoritelerinin beni tanımlamasından yanayım. Konser tadında olmasa da canlı sahneme özellikle Almanya’da aktif olarak devam ediyorum. Ama önümüzdeki süreçte özellikle de Türkiye de gerçekleşecek bazı konserleri bu Pratik içerisine ekleme gibi projemiz var.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Son olarak neler söylemek ister siniz?

Bende bu güzel röportaj için size içten teşekkür ediyorum. Size, çalışma arkadaşlarınıza ve okuyucularınıza sevgi saygılar dilerken, okuyucularınıza özellikle şunu söylemek istiyorum. “Müzikle kalın ve müzik aşkıyla yanın”