Küba'da koronavirüs pandemisi ve yakıt yetersizliği nedeniyle, her yıl yüz binlerce kitlenin çoşku ile  katıldığı Havana'daki geleneksel 1 Mayıs yürüyüşü iptal edildi.

Küba'nın ekonomik durumunun 1964 yılından beri devam eden ABD ambargosu ve son olarakta korona salgınının başlangıcından bu yana turizmden elde edilen gelir eksikliği nedeniyle son zamanlarda daha da kötüleştiği belirtiliyor.

Küba Komünist Partisi'nin günlük yayın organı olan Granma'nın haberine göre, Küba Komünist Partisi Birinci Sekreteri, Raúl Castro Ruz, 1 Mayıs yürüyüşünü iptal etme kararı alındığını açıkladı. 

Kovid-19'un yayılmasını azaltmak için yeni önlemlerin de ele alındığı toplantıda, Küba İşçileri Federasyonu'na 1 Mayıs'ın mevcut koşullara uygun yöntemlerle kutlanması için önerilerde bulunma çağrısı yapıldı.

Çinli şirketler, ürünlerini ABD'ye arka kapıdan sokmak için nasıl Meksika'yı kullanıyor? Çinli şirketler, ürünlerini ABD'ye arka kapıdan sokmak için nasıl Meksika'yı kullanıyor?

Havana'da Devrim Meydanı'ndaki geçit töreni ve miting yerine, yürüme mesafesindeki mahalle sakinleri için başkentin sahil şeridi olan Malecón'da bir etkinlik yapılacak.