16 yıl önce İstanbul'da AGOS gazetesinin önünde katledilen gazeteci Hrant Dink, ölümünün yıl dönümünde Almanya'nın Köln kentinde anılacak.

Gazeteci Hrant Dink, ölümünün 16'ncı yılında Köln'de, Türkiye Almanya Kültür Forumu’nun Alman-Ermeni Cemiyeti, Köln Ermeni Cemaati, Çok Kültürlü Forum ve TÜDAY iş birliği ile birlikte düzenlenen etkinlikle anılacak.

Etkinliğin konuşmacıları Berivan Aymaz, Aslı Erdoğan, Raffi Kantian, Aris Nalcı, Serovpe İshakhanyan, Raffi Kantian, Aris Nalcı, Dilan Yazıcıoğlu ve Aydın Üstünel olacak. 

Lozan'da inşaat iskelesi çöktü: 3 işçi hayatını kaybetti Lozan'da inşaat iskelesi çöktü: 3 işçi hayatını kaybetti

Etkinlikte açılış konuşmasını Almanya Ermeni Kilisesi Başpiskoposu Serovpé Isakhanyan'ın yapacağı kaydedildi.  Federal Tarım ve Gıda Bakanı ve Yeşiller Partisi eski Eş Başkanı Cem Özdemir ile gazeteci-yazar Can Dündar video yoluyla etkinliğe katılacaklar.

Etkinlikte Alman Ermeni Derneğinden Dr. Raffi Kantian moderatörlüğünde "Türkiye ve Almanya'da Gündelik Hayatta Irkçılık" başlığıyla bir panel de olacak. Kuzey Ren-Vestfalya Eyalet Parlamentosu Başkan Yardımcısı Berivan Aymaz, Uluslararası Af Örgütünden Amke Dietert, Yazar Aslı Erdoğan ve AGOS eski yazı işleri müdürü Aris Nalcı’nın katılacağı oturumda ırkçılığın gündelik hayata sızışı ve buna karşı mücadele olanakları ele alınacak.

Köln/Yeşiller Kent Konseyi üyesi Dilan Yazıcıoğlu ve Almanya’nın Sesi redaktörü gazeteci Aydın Üstünel’in sunacağı program boyunca ünlü caz piyanisti ve şarkıcısı Laia Genç eserleriyle yer alacak. Etkinlik eş zamanlı olarak Almanca ve Türkçe'ye çevrilecek.