Müziğin yanında ressam olduğu da açıklanan ünlü rock yıldızı Lindenberg’in, aslen Hamburglu olmamasına rağmen, onlarca yıldır Hamburg’un merkezinde yaşadığı ve kariyerin başlangıç noktası olan Hamburg’un mükemmel bir elçisi olduğu vurgulandı.

Dünyaca ünlü rokçı Udo Lindenberg’in de hazır bulunduğu oturumda yapılan oylamada, ırkçı AfD (Almanya için Alternatif) partisinin 4 oyuna karşı parlamenterlerin büyük çoğunluğu senato önergesini kabul etti.

Oylamanın yapıldığı oturumun ardından, Hamburg Belediye Sarayının balo salonunda yapılan törende, Birinci Belediye Başkanı Dr. Peter Tschentscher, Lindenberg’e Onur Hemşehriliği ünvanı belgesini takdim etti.

Onur Hemşehriliği ünvanına, Udo Lindenberg’in, Hamburg’un müzik dünyasına sağladığı katkıdan ve toplumsal angajmanı nedeniyle layık görüldüğü açıklandı.

Hüseyin Cevahir'i anlatan belgesel: Aşkla Sana Hüseyin Cevahir'i anlatan belgesel: Aşkla Sana

IRKÇI AfD'YE ORTA PARMAK GÖSTERDİ

Irkçı AfD (Almanya için Alternatif) partisi meclis grubu başkan yardımcısı Alexander Wolf'un, ünlü müzisyen Lindenberg'in Onur Hemşehriliği'ne karşı konuşması sırasında Lindenberg, tepki olarak orta parmağını gösterdi.