Bir seneyi aşkın süredir Frankfurt’ta 4-12 yaş arası çocuklarla yaratıcı drama, müzik, ritim ve dans çalışmaları yapan Bosporus Main topluluğu; kültürler arası iletişimi bu sefer, çocukların Türk geleneksel ebru sanatı ile yılbaşı hediyelerini hazırlayacakları bir atölye ile gerçekleştirdi.

'Kızıl Milyarder'i Türkçeye çeviren İlhami Yazgan ile söyleşi 'Kızıl Milyarder'i Türkçeye çeviren İlhami Yazgan ile söyleşi

Frankfurt Bockenheim’daki Seldart Sanat Galerisi’nde, Selda Akça ve ekibi ile gerçekleşen atölyede çocuklar hem bir sanat atölyesini gezdi, hem geleneksel Türk ebru sanatı ile tanışarak kendi yılbaşı hediyelerini yaptılar. Toplam 4 saat süren atölyelerin sonunda çocuklar, kendi çalışmaları ebrulardan yaptıkları hediyeler ile evlerine döndüler.

Bosporus Main, çok kültürlü bir ortamda yaşayan çocuklara, farklı kültürlerin kesiştiği yerlerde çeşitliliğin ve zenginliğin olduğunu ve bunu da ancak merak ve keşfetme duygularını kaybetmediklerinde deneyimleyebileceklerini, gerçekleştirdiği farklı atölyeler ile ifade etmeye devam ediyor.

Daha fazla bilgi almak için Bosporus Main Topluluğu ile iletişim kurabilirsiniz

[email protected] +49 151 47088241 www.bosporus-main.de