Bir dönem Bundesliga ve HSV'da forma giyen Alman uyruklu Boşnak eski futbolcu Mustafa Küçükoviç ve ortağı, 310 kilo uyuşturucu satmaktan gözaltına alındı.

Rahlstedt ve Gelsenkirchen Polisi'nin yaptığı operasyonlarda ayrıca 20 bin Euro nakit para ve yüzlerce sim kart ele geçirildi.

HSV'da forma giymişti

Alman basınına genişçe yansıyan haberlere göre Almanya için 17 uluslararası maçta dokuz gol atan bir dönemin genç milli oyuncusu Küçükoviç, 2004 yılından 2007 yılına kadar da Hamburg'daki HSV'da top koşturmuştu. 

Türkiye'den gelen yolcuda 50 kilo uyuşturucu ele geçirildi Türkiye'den gelen yolcuda 50 kilo uyuşturucu ele geçirildi

34 yaşındaki Mustafa Küçükoviç ve 29 yaşındaki suç ortağı 310 kilo uyuşturucu satmaktan gözaltına alındı.

Polisin aylarca devam eden teknik ve fiziki takibin ardından düzenlenen operasyon sonucu Küçükoviç Gelsenkirchen'de yakalanırken, suç ortağı ise Hamburg'a bağlı Rahlstedt'te polis tarafından gözaltına alındı.

Polisten yapılan açıklamada Küçükoviç ve suç ortağının 230 kilo esrar, 30 kilo haşhaş ve 50 kilo kokain olmak üzere toplam 310 kilo uyuşturucuyu Hamburg'da sattıkları belirtildi. 

Eimsbüttel Fruchtallee'deki bir apartman dairesinde yapılan aramada ise yaklaşık 20 bin Euro nakit para ve yüzlerce SIM KARTI ele geçirildi.

Kuzey Ren-Vestfalya'da gözaltında olan Küçükoviç'in yargılanması için Hamburg'a nakledilebileceği öğrenildi.