Şirketin şubelerini ziyaret ediyor

Hamburg. Budnikowsky'nin müşterileri ve çalışanları, Cord Wöhlke'nin yaşadığı St. George semtinde değil, her zaman her yerde ve her şubede patronla yanyana gelebilmeleri mümkün.

Başarılı girişimci her fırsatta şirketinin şubelerini ziyaret etmeyi ve her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmek için değil, bundan büyük keyif aldığı için ziyaretlerini sürdürüyor. Wöhlke için dükkanlar onun evi sayılıyor. Ayrıca, tanımadığı müşterilerle sohbet etme, bazen gezinme amaçlı müşterilerle ve çalışanlarla temasa geçmenin keyfini ve tadını çıkarıyor.

Tanınmasını sevmiyor

Wöhlke, kendisinin çoğunlukla hiç tanınmadan doğrudan müşteri ve çalışanların istek ve arzularının neler olduğunu öğrenip, ne işe yarayıp yaramadığını daha iyi tespit edebiliyor. Firmanın patronu 70 yaşında dahi farklı planlar yapıyor ve 2020 yılanda firmada 50 yılı doluyor. Artık bilançoya bakmanın zamanı geldi diyen Cord Wöhlke, ön planda olmayı ve ilgi odağı olmayı sevmiyor. Çocukları ve gençleri desteklemek amacıyla eşi ile birlikte 1997 yılında kurduğu derneğe maddi katkı sağlayacak için Wöhlke, „Benefiz für Bildungsschätze“ (Eğitim Hazinelerine Fayda) sloganı altında 70. doğum gününde 200 davetli ile Altona Kaispeicher'de bir parti düzenleyecek.

Doğru yerde doğru zamanda

Wöhlke, tamamen kaçınılması mümkün olmayan bir doğum günü önce aile üyeleri arasında küçük bir kutlama olacak. Daha sonra destek fon sağlamak için doğum gününü kullanmaya ikna olmuş durumda. Patron Wöhlke, "Birkaç hoş söz söylemek zorunda kalacağım. Ama bu kadar yeter, "dedikten sonra sözlerine şunları ekliyor:"Hayatımın sadece bir kısmı bu güne olan yeteneğimle bağlantılı. Bunların çoğu, sadece doğru zamanda doğru yerde olmasına bağlıdır. Sadece şanslı bir tesadüftür”

Emine SONUGÜR