Bunalıma girdi babasını ve dayısını öldürdü Bunalıma girdi babasını ve dayısını öldürdü

Aile son olarak otobüslere verdiği ''Hâlâ kayıp'', ''Tanıklar lütfen bildirin'' ve ''Hilal, asla pes etmeyeceğiz. Ailen'' yazılı afişlerle umutlarını taze tutuyor.

22 yıldır aydınlatılmadı

27 Ocak 1999 tarihinde görgü tanıklarının ifadelerine göre bir erkek tarafından arabaya bindirilen Hilal Ercan o zamandan beri bulunamadı ve Hamburg polisinin tüm çabalarına rağmen bugüne kadar hiçbir ize rastlanmadı. Ancak umutlarını yitirmeyen aile, 'Kayıp Çocuklar Günü' nedeniyle Hamburg belediye otobüsüne ilan vererek, Hilal'i aramaya ve olası görgü tanıklarına ulaşmaya çalışıyor.

Yeni tanıklar aranıyor

Aile son olarak otobüslere verdiği ''Hâlâ kayıp'', ''Tanıklar lütfen bildirin'' ve ''Hilal, asla pes etmeyeceğiz. Ailen'' yazılı afişle Hilal'i aramaya devam ederken, yeni tanıkların ortaya çıkması umuluyor. ''Katil, bize vücudunun (Hilal'in) nerede olduğunu söyle” sözleriyle Hilal'i kaçıran kişiye seslenen Hilal'in Hamburg-Holstein VHH şirketinde otobüs şoförü olarak çalışan kardeşi Abbas, tek istediklerinin Hilal'in hayatta olmaması durumunda mezarında yas tutmak olduğunu söyledi. Öte yandan VHH otobüs firması sözcüsü Christina Sluga ise, çalışanlarını destekleyen bir şirket olduklarını ve ailenin çektiği acılara duyarsız kalmadıklarını söyledi.

Soruşturma sürüyor

Hilal'in kaybolduğu tarihten bugüne kadar 670 izleme dosyası oluşturuldu, arama operasyonları yapıldı ve biri geri çekilen ifade de olmak üzere çok sayıda ifadeye başvurdu ancak bir sonuç çıkmadı. Dava halen Hamburg polis teşkilatının kayıp şahıslar bölümünde aydınlatılmayı beklerken, soruşturmanın devam ettiği ve dosyanın kapatılmadığı öğrenildi.