Geçen 1 Eylül'de yaşadığı evin kapısının açık unutulmasını fırsat bilip, sokağa çıkarak izini kaybettiren Halil Çağlayan, ailesinin ve güvenlik güçlerinin tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Konuşamayan ve yakınlarının telefon numaralarının yazılı olduğu kimliği yanında olmayan Halil Çağlayan, Adana'da bir parkta bitkin halde görüldü. Vatandaşların ihbarıyla harekete geçen polis ekibi, Halil Çağlayan'ı Aile ve Sosyal Hizmetler Adana İl Müdürlüğü'ne ait Tatlı Hayat Bakım Merkezi'nde misafir etti. Ülke genelinde araştırma yapan polisler, Halil Çağlayan'ı Mersin'deki ailesine kavuşturdu. Kendisini almaya gelen kardeşi Fatih Çağlayan'ı görünce sevinç çığlıkları atan Halil Çağlayan, bakım merkezindeki görevlilerin elini öperek vedalaştı.

Ağabeyinin bulunduğu için polislere teşekkür eden Fatih Çağlayan, "Doğuştan zihinsel engelli olan ağabeyim, 43 yaşında olmasına rağmen 3 yaşındaki çocuğun zekasına sahip. Sadece anne, baba ve Fatih kelimelerini söyleyebiliyor. Daha önce de kaçtığı için evin kapısını kilitli tutuyorduk. Bir anlık kapıyı açık görünce, çıkıp gitmiş. Üç aydır merak ve endişe içinde arıyorduk. Adana'ya nasıl gelmiş bilmiyoruz ama çok şükür kavuştuk" dedi.