Ukrayna'da "Rusya yanlısı" olduğu bildirilen 11 partinin faaliyetleri yasaklandı. Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi'nin kararını dün gece Zelenskiy açıkladı.

Yayımladığı görüntülü mesajında Ukraynalılara seslenen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna'daki muhalif partilerin kapatıldığını duyurdu.

Zelenskiy, "Ukrayna her zaman barışçıl bir çözüm aradı. Üstelik, barıştan en çok biz yanayız. Çünkü hayatını kaybeden herkesi sayıyoruz. Çünkü, bizim için yıkılan her aile, yıkılan her ev önemlidir. Çünkü biz Ukraynalıyız ve bizim için bir insan paha biçilemez" dedi.

İŞTE UKRAYNA'DA KAPATILAN MUHALİF PARTİLER:

Hollanda: 3 milyon ev kedisine mikroçip takılacak Hollanda: 3 milyon ev kedisine mikroçip takılacak

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi'nin, ülkedeki geniş çaplı savaşı gerekçe göstererek sıkıyönetim dönemi boyunca bazı siyasi partilerin faaliyetlerini askıya alma kararı verdiğini vurgulayan Zelenskiy, bu çerçevede "Yaşam İçin Muhalefet Platformu", "Şaria Partisi", "Bizim", "Muhalefet Bloku", "Sol Muhalefet", "Sol Güçler Birliği", "Devlet", "Ukrayna İlerici Sosyalist Partisi", "Ukrayna Sosyalist Partisi", "Sosyalistler" ve "Vladimir Saldo Bloku" partilerinin faaliyetlerinin durdurulduğunu aktardı.