Bağımsızlığını 1956 yılında Habib Burgiba önderliğinde kazanan Tunus'ta Habib Burgiba'nın adının verildiği alanda, 3. Dünya Kadın Konferansı katılımcıları Tunus'ta, Place du 14 Janvier / Avenue Habib Bourguiba'da - 14 Ocak Meydanı - yürüyüş gerçekleştirildi.

Yürüyüşe katılan Afrika Koordinatörlerinin birlikte haykırdıkları "Zorluklar bizi durduramaz, sadece birlikte güçlüyüz" sloganı güne damgasını vurdu.

Okullarda çarşaf ve abaya giyilmesi yasaklanacak Okullarda çarşaf ve abaya giyilmesi yasaklanacak

Eyleme SKM, SKB ve ZORA “Yaşasın Akdin Devrimi” sloganının yer aldığı pankart ve dövizlerle katıldı.

Zora genç kadın örgütü eyleme büyük bir canlılık katarken “LGBTİ+'lara özgürlük” sloganını attı. Bütün renklerle birlikte mücadele ediyoruz sloganının yazılı olduğu pankart da taşındı.

Sosyalist Kadınlar Meclisi (SKM) genel meclis üyesi ve ESP Eş Genel Başkan yardımcısı Beycan Taşkıran gazetemize verdiği demeçte, “kadınların enternasyonal buluşması ve mücadelesi için buradayız. Birbirimizden öğrenmek ve mücadelemizi ve deneyimlerimizi ortaklaştırmak için buluştuk. Tüm dillerde yaşasın kadın devrimi, Yaşasın özgürlük ve enternasyonalizm diyoruz” dedi.

DKK tertip komitesi adına eylem alanında yapılan konuşmada, katılımcılar selamlandı ve bir arada olmaktan mutluluk duyulduğu belirtildi.

Kültür merkezi önünde sonlandırılan yürüyüşte eylemci kadınlar konferansın resmi açılışı için salona geçti.

DKK 10 Eylül Cumartesi gününe kadar devam edecek.