İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Keçiören, Yenimahalle ve Mamak ilçelerinde artan hırsızlık olaylarının ardından harekete geçti. Zanlıların, bu ilçelerde, beyaz eşya, perdeci ve markalı giyim mağazalarının asma kilitlerini kırıp, iş yerlerinden LCD, takım elbise, perde, elektronik eşya gibi malzemeleri çaldığı tespit edildi. Hırsızlığın gerçekleştiği adreslerdeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüphelileri tespit etti.

İki aylık takibin ardından operasyon başlayan polis, Altındağ Ece Caddesi'nde zanlıların depo olarak kullandığı gecekonduya baskın düzenledi. Baskında çete üyesi 2 kişi depoda, diğer 4 zanlı ise başka adreslerde yakalandı. Gözaltına alınan çete üyesi 6 kişiden 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlıların adreslerinde yapılan aramada, çok sayıda LCD, takım elbise ve birçok çalıntı malzeme ele geçirildi. Ankara genelinde yaklaşık 20 adresten hırsızlık olayı gerçekleştiren çetenin, hırsızlık olaylarını çaldıkları veya kiraladıkları otomobillerle gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Çete üyelerinin iş yerlerinden gerçekleştirdiği hırsızlık olayları güvenlik kameralarına yansıdı. Rahat tavırları ile dikkat çeken zanlılar, çalıntı araçlarla iş yerlerinin asma kilitlerini kırarak, içeri girdikleri ve eline ne geçirirlerse araca yükledikleri görüldü. Şahısların bir iş yerinin kapısını açarken de camın kırılması dikkat çekti. Zanlının kırılan camın kafasına düşmesine rağmen hırsızlık olayına devam ettiği görüldü.


TG (GÖK)