Bodrum'da dün sabaha karşı başlayan ve yaklaşık bir saat süren sağanak yağmur Turgutreis Beldesi'nde büyük hasara yol açtı. Yollar kullanılmaz hale geldi. Birçok ev, villa ve otel sular altıda kaldı. Yalı Mahallesi'ndeki 4 yıldızlı bir otelin alt katları tamamen sular altıda kaldı. Restoran, mutfak, yatak odaları kullanılamaz hale geldi. Suları pompalarla tahliye etmeye çalıştıklarını belirten yönetici Muammer Kılıç (34), "Yaklaşık 7-8 yıldır buradayım böyle bir yağış görmedim. Ancak bu sel baskının en büyük nedenlerinden biri yetersiz alt yapı. Yılbaşı tatili için yapılan rezervasyonların bir bölümünü iptal etmek, bazı müşterilerimizi diğer otellere yönlendirmek zorunda kaldık. Yaklaşık 200 bin liranın üzerinde zararımız var" dedi.

Yeni yıl tatili için üç günlüğüne Turgutreis Yalı Mahallesi'ndeki villalarına gelen evsahipleri de büyük şaşkınlık yaşadı. 72 yaşındaki Aliye Kahvecigil "Yeni yıla sular seller içinde giriyoruz. Şu anda birçok tatilcinin villalarının alt katları su altında" diye konuştu.

Sabah erken saatlerden itibaren belediye temizlik, itfaiye ve zabıta ekipleri ile incelemelerde bulunan Turgutreis Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Dinçberk, hasar tespit çalışmalarına başladıklarını belirtti.YA,NK(AÖ/SS)