2 yıl önce Ereğli İlçesi'nde meydana gelen olayda E.İ., iddiaya göre mahallede tanıştığı H.U. ile boş bir kulübeye gitti. Alkol alan H.U. ve E.İ., burada cinsel ilişkiye girdi. E.İ., daha sonra H.U.'dan para karşılığında ilişkiye gireceği kişiler bulmasını istedi. E.İ., 15- 30 lira gibi paralar karşılığında H.U.'nun arkadaşları B.Ö., E.Y., H.U. ve K.D. ile de ilişkiye girdi.

Bir süre sonra E.İ.'nin olanları anlattığı annesi polise şikayette bulundu. H.U. ve 4 arkadaşı gözaltına alındı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan sanıklar hakkında, 'Çocuğun cinsel istismarı, çocuğu fuhşa teşvik ve yer temin etmek' suçlarından dava açıldı.

Adli Tıp Kurumu raporunda psikolojik sorunları olduğu belirtilen E.İ. ile sanıklar, bugün Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada son kez hakim karşısına çıktı.

Dosya kapsamı incelendiğinde sanıkların eyleminin, 'Reşit olmayan mağdure ile rızası ile cinsel ilişkide bulunma' suçunu oluşturduğu kanaatine varan mahkeme, E.İ.'nin şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle bu suçtan da beraatlerine karar verdi. Mahkeme, sanıklardan H.U.'yu ise 'Fuhşa teşvik' suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.DS(EE/BT)