Olay, 2010 yılında Sakarya'nın Erenler İlçesi'nde meydana geldi. Olay tarihinde 14 yaşında olan lise öğrencisi S.K., okuldan eve morali bozuk halde gelince ailesi nedenini sordu. İlk önce herhangi bir şey söylemeyen S.K., ailenin baskısı üzerine servis minibüsü sürücüsü Bilgin M.'nin kendisine tecavüz ettiğini anlattı. Ailenin şikayetiyle harekete geçen polis, Bilgin M.'yi gözaltına aldı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Bilgin M. hakkında, 'Çocuğun cinsel istismarı, hürriyetten yoksun bırakma' suçlarından dava açıldı.

Sakarya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen karar duruşmasında, kız öğrencinin avukatı, sanığın, öğrenci servisiyle okula gidip gelirken S.K. ile zorla cinsel ilişkiye girdiğini, ailesine söylememesi için de tehdit ettiğini kaydetti.

Mahkeme heyeti, sanık Bilgin M.'yi, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 15 yıl 10 ay, 'hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 6 yıl 8 ay olmak üzere toplam 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkemenin bu kararı sonrasında Bilgin M. tutuklanarak cezaevine gönderildi.ZT(MB/CK)