Emine SONUGÜR / HAMBURG

CHP Hamburg'dan dayanışma yemeği ve seçim değerlendirmesi CHP Hamburg'dan dayanışma yemeği ve seçim değerlendirmesi

Liman kenti Hamburg'da Türkçe yayın yapan Radyo Metro:pool FSK 93.0 tarafından Mekan Restorant'ta organize edilen "Türk Sanat Musikisi Akşamı" adı altında müzik dolu nezih bir gece düzenlendi. Sanatçı Mehmet Özkaya, Elif Ergün ve piyanist Aytun Ede'nin sahne aldığı gecede müzikseverler şarkılara doydu.

Geceye yoğun ilgi oldu

Yoğun ilginin olduğu gecede sanatçı ve müzik eğitmeni Mehmet Özkaya, sunucu, işinsanı ve sanatçı Elif Ergün ile kurduğu Hamburg'da Müzik Akademisi Stüdyo tanıtımı sonrası düzenlenen gece ile çalışmalar taçlandırıldı.

Koro çalışmalarına katılabilirsiniz

Tecrübeli müzik eğitmeni Mehmet Özkaya yönetiminde oluşturulan Müzik Akademisi Stüdyo müzik çalışmaları kapsamında müzikseverler koro çalışmalarına katılabileceklerine dikkat çekilerek, ilgi duyanların başvuruda bulunmaları istendi.

Müzikseverler eşlik etti

Muhteşem gecede tanınmış piyanist-şantör Aytun Ede'nin söylediği birbirinden güzel parçaların bazılarına katılımcılar eşlik ederek birlikte seslendirip coştular. Daha sonra sahne alan Mehmet Özkaya "Aşka Dair", "Gönlü Güvercinli Kadın" gibi birbirinden güzel şarkıları seslendirdi.

Duygulu anlar yaşandı

Bestesi ve müziği Mehmet Özkaya'ya ait "Aşk Mevsimi" adlı parçasını seslendiren sanatçı Elif Ergün, ardından rahatsız olan annesi için yazdığı duygu yüklü şiirden oluşturulan parçayı seslendirdi ve oldukça duygulu anlar yaşandı. Sanatçı, henüz daha piyasaya sürülmediği ve eserin üzerinde çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Uzun süre alkışladılar

Harika geçen ve sanatçılarını sundukları birbirinden güzel müzik dolu buketler, müzikseverler tarafından büyük beğeni topladı. Programın sonunda sanatçılar ve katılımcılar hep birlikte "İzmir Marşı" nı seslendirler ve muhteşem geçen gece müzikseverlerden tam not alarak sonlandı.

Müzik çalışmalarına katılmak isteyenler 0163-340 40 43 numaralı telefondan geniş bilgi alabilirler.