Önceki gün merkez Çukurova İlçesi Belediye Evleri Mahallesi'nde C.T.'nin 2 katlı evine, balkon demirinden tırmanarak giren Erhan ve Ertan Turğut kardeşler, odalarda dolaşırken evsahibi tarafından fark edildi. Hırsızları gören C.T.'nin çığlıklarıyla evde uyuyan diğer yakınları da yataklarından fırladı. Ertan ve Erhan Turğut kardeşler, yakalanmamak için evden kaçarken, merdivenlerdeki eşyalara takılıp, yuvarlandı.

Yaralanan hırsızlık şüphelisi kardeşleri sokağa çıkan mahalle sakinleri yakaladı. Vatandaşlar, Turğut kardeşleri sopa ve yumruk darbeleriyle dövmeye başladı. Bu sırada bölgede devriye gezen polis ekipleri, sokaktaki kalabalığı fark ederek, kontrol için durdu. Polisler, Turğut kardeşleri linç edilmekten kurtardı. Hastaneye kaldırılan şüpheliler, tedavinin ardından gözaltına alındı.

Suçlamayı kabul etmeyen Turğut kardeşler, sağlık kontrolünden geçirilmek için getirildikleri Adli Tıp Birimi'nde de gazetecilere saldırmak istedi. Polisin güçlükle engellediği şüphelileri, adliyeye sevk etti. Turğut kardeşler hakkında son bir yıl içinde 26'şar kez hırsızlık suçundan işlem yapıldığı belirtildi.