Enver Özdemir yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri Büyükşehir Belediyesi hakkındaki yolsuzluk iddialarının partiye zarar verdiğini, Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin dürüst bir insan olduğunu söylediği için partiden ihraç edildiğini, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yle ilgili iddialara cevap vermediği ve yaşananların CHP’ye zarar verdiğini basınla paylaştığı için CHP il yönetimi tarafından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevkedildiğini anımsattı.

DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVUYORLAR

Özdemir açıklamasına şöyle devam etti:

‘’Söz konusu iddialar ile ilgili olarak bugün geldiğimiz nokta o gün Sayın Genel Başkan'a yaptığım uyarıların doğruluğunu bir kez daha göstermiştir. İddialarla ilgili verilen yargı ve tazminat kararları bunun da teyidi olmuştur. Benim sayın Genel Başkan'a yönelik uyarılarım ve daha sonra yaptığım açıklamalar partiye karşı değil, partimizin zarar göreceği endişesini dile getirmeye yöneliktir. Partinin mevcut yerel ve genel yönetim kademelerinde her gün çeşitli açıklamalar yaparak, parti program ve tüzüğüne aykırı hareket edenler, parti aleyhinde eylem ve söylemlerde bulunanlarla ilgili çalıştırılmayan disiplin kurulları bizim düşüncemizi açıklamamız üzerine İl Başkanı'nın söylediğine göre genel merkezin talimatı ile harekete geçirilmiştir. İl Yönetim Kurulu ‘Hakkımda çıkan haberleri tekzip etmediğim ve yalanlamadığım’ gerekçesiyle, tüzük ve yönetmeliklere aykırı bir taleple, İl Disiplin Kurulu'ndan ihracımı istemiştir. Disiplin Kurulu Başkanının AKP üyesi çıkması nedeniyle Disiplin Kurulu'ndan düşmesi gerekmesine rağmen böyle bir hukuksuzluğu içine sindirenler, CHP'yi küçültmek amacıyla ellerinden geleni yapmaya çalışmaktadırlar. Benim ihraç edilmemle CHP büyüyecekse eyvallah der geçeriz. İçimizdeki CHP'yi bitirmeye ne il yönetiminin, ne disiplin kurulunun, ne CHP Genel Merkezi'nin gücü yetmez. Görevde bulunduğumuz süreçte iyi niyetli olarak, doğru bildiklerimizi ifade etmeye çalıştık. Atalarımızın bir sözü daha böylece doğrulanmış oldu. Demek ki doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar. Bu kararın takdirini CHP üyelerinin ve kamuoyunun dikkatine sunuyorum."

HUKUKİ MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Açıklamasında ilçe-il yöneticiliği, il başkanlığı, kurultay delegeliği yaptığını, partinin her türlü sıkıntısını omuzladığını ve bunun bedelini ihraç edilerek ödediğini belirten Özdemir, "Bu hukuk dışı karar Cumhuriyet Halk Partisi'ne olumlu katkılar sağlayacaksa boynumuz kıldan ince. Ne yazık ki tablo öyle göstermemektedir. Bugün bu karara imza atanlar, bu hukuksuzluğun bedelini birgün ödeyeceklerdir. Kendi hukuki durumu tartışmalı olan disiplin kurulunun kararını da kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Gereken hukuki mücadelemiz devam edecektir’’ dedi.DÖ(OE)(FOTOLU)