Ümit  Özdağ'ın bu iddiasının ardından Buğra Kavuncu'nun dayısı olan, FETÖ'den tutuklu bulunan eski MİT Ajanı Enver Altaylı, açıklama yaptı.

Uzun yıllar ismi sık sık gündeme gelen eski MİT Ajanı Enver Altaylı sır isim olarak görüldü.

Ümit Özdağ’ın ismini açıklamasının ardından Enver Altaylı ile ilgili birçok kesimden değerlendirmeler yükseldi.

Buğra Kavuncu Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunurken cezaevinde olan Enver Altaylı’nın ne diyeceği merak ediliyordu.

Bugün bir açıklama yapan Altaylı, Ümit Özdağ’ın kendisi hakkındaki FETÖ’ye yakın olduğu iddialarını reddederken “madem öyle olduğumu biliyordu neden benimle görüştü” diye sordu.

Altaylı açıklamasında sert bir üslup kullanırken, Özdağ hakkında “Ümit isimli beyefendi” tabirini kullandı.

Enver Altaylı açıklamasının sonunda ise AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın adını anarak, “Üç seneden fazla bir süredir tecrit altında tek başıma tutulmakta olduğum için biraz sert bir üslup kullanmış olabilirim. Ancak normalde benim sert bir üslupla konuşmadığımı en iyi, gözaltına alındığım güne kadar 'ağabey, ağabey' diye benimle her görüştüğünde itibar eden Sayın Mahir Ünal bilir! Şayet benimle konuşup görüşmek insanları şaibeli hale getiriyorsa, o zaman Türkiye’de en şaibeli insanların başında Sayın Mahir Ünal geliyor demektir” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

İşte Altaylı’nın açıklamalarının tamamı: