Şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Yeldana Kaharman'ın otopsi raporlarını ortaya çıkaran gazeteci hakkında soruşturma başlatıldı.

Elazığ'da yerel bir TV kanalında sunuculuk yapan kadın gazeteci Yeldana Kaharman, Tolga Ağar ile görüşmesinden bir gün sonra evinde ölü bulunmuştu. Kaharman'ın AKP Elazığ Milletvekili ve Mehmet Ağar'ın oğlu Tolga Ağar tarafından öldürüldüğü öne sürülmüştü.

Soruşturma hakkında konuşan gazeteci Baransel Ağca, "Muhtemelen yine eski bir tweeti suç unsuru yaptıkları fakat aslında gazetecilik faaliyetini cezalandırdıkları bir soruşturma" dedi.

Canlı yayında kalp krizi geçiren Ayan hayatını kaybetti Canlı yayında kalp krizi geçiren Ayan hayatını kaybetti

Kaharman'a ait otopsi raporları, geçtiğimiz gün gazeteci Baransel Ağca tarafından Twitter'da yayımlanmıştı. Ağca'nın paylaşımlarının ardından dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Ağca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada hakkında bir soruşturma başlatıldığını açıkladı.

"Savcılık yine hakkımda soruşturma açmış. İl dışında olduğum için bayram sonu ifadeye gideceğim" diyen Ağca, "Muhtemelen yine eski bir tweeti suç unsuru yaptıkları fakat aslında gazetecilik faaliyetini cezalandırdıkları bir soruşturma. Siz siz olun savcılarımızı göreve çağırmayın" ifadelerini kullandı.