Erdoğan için siyasi olarak "havanın gittikçe kötüleştiği" belirtilen yazıda, "Ülkenin enflasyon oranı patlıyor, kriz yönetimi eleştirilmeye devam ediyor ve muhalefetteki rakibi anketlerde önde gidiyor" ifadeleri yer aldı.

Batı'dan uzaklaşarak Doğu'ya, Asya'ya ve Rusya'ya yöneldi

Yazıda, seçimlere işaret edilerek, "Ülkeyi 20 yıldır giderek sertleşen bir el ile yöneten Erdoğan için ilk kez tehlikeli olabilir. Atatürk'ten bu yana hiç kimse Türkiye'yi onun kadar şekillendirmedi: Erdoğan devasa altyapı projelerini hayata geçirdi, katı laikliği değiştirdi ve dış politikada giderek Batı'dan uzaklaşarak Doğu'ya, Asya'ya ve Rusya'ya yöneldi" denildi.

Ahmet Türk: AB ülkeleri Türkiye’deki hukuksuzluğa sessiz kalmasın Ahmet Türk: AB ülkeleri Türkiye’deki hukuksuzluğa sessiz kalmasın

Kılıçdaroğlu anketlere göre açık ara önde

N-TV'deki yazıda, "Erdoğan'ın tartışmalı ekonomi politikaları seçmenlerinin bir kısmını yoksulluğa sürükledi. Ülkede enflasyon oranı korkunç derecede yüksek. Depremin ardından izlediği kriz yönetimi de sert bir şekilde eleştirildi. Muhalefet ise tek bir adayın arkasında sıkı bir şekilde toplanmış durumda: Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın yerine geçmek istiyor ve anketlere göre açık ara önde" denildi.

Kaybederse pek çok şey yeniden düzenlenecek

Erdoğan'ın siyasi kariyerinin ilk yıllarına da değinilerek, "Başlangıçta hem bir reformcu hem de Batı için bir umut ışığıydı. Erdoğan'ın üçüncü ve son görev dönemi için seçimleri kaybetmesi halinde, yıllarca süren otokrasinin ardından yeni bir koalisyon hükümetinin kurulması gerekeceği gibi, devletin tamamında pek çok şeyin yeniden düzenlenmesi gerekecek" ifadeleri dikkat çekti.