Aslen Sivas'ın Zara ilçesinden olan ve uzun senelerdir Mulhouse'de yaşayan yetişkin iki çocuk babası Veyis Işık'ın ani vefatı, başta ailesi olmak üzere yakınlarını ve dostlarını yasa boğdu.

Edinilen bilgiye göre, gençlik yıllarında bir süre İstanbul'da tekstil dalında çalışarak DİSK de örgütlü mücadele yürüten Veyis Işık, 12 Eylül askeri darbesi sonrası ülkeyi terk etmek zorunda kalarak Fransa'ya yerleşti. 

İlk yıllarda Paris'te, daha sonra ise Mulhouse'de yaşamını sürdüren Işık, devrimci-demokratik çevreler ile yakın ilişkisini hiçbir zaman kesmedi.  

Çevresinde 'Salih' adıyla tanınan ve sevilen bir kişiliğe sahip olduğu ifade edilen Veyis Işık, 21 Şubat günü Mulhouse'de kalabalık bir kitle tarafından çiçeklerle sonsuzluğa uğurlandı.

Mulhouse kentinde düzenlenen cenaze töreni, Veyis Işık'ı yakından tanıyan mücadele arkadaşlarının kısa konuşmaları ile son buldu.

Nijerya’da okul çöktü: Can kaybı 21’e yükseldi Nijerya’da okul çöktü: Can kaybı 21’e yükseldi

Duygu dolu sahnelerin yaşandığı tören sırasında Veyis Işık'ın kızının, üstü çiçeklerle dolu mezara, babasının çok sevdiği Che Guevara'nın bir kitabını bırakması ise dikkat çekti.