Alirıza Güler / Duisburg 

Dersimli Kazım Tatar cinayetinde soruşturmayı yürüten savcılık ve polis, maktülün eski eşi (50) ve onun kardeşinin (41) evlerinin de içinde bulunduğu Moers, Wuppertal ve Dorsten’de yaptığı aramalar sonucunda elde ettiği yeni bulgularla eski eş ve kardeşini gözaltına aldı. Bugün soruşturmadan sorumlu Kleve Savcılığı’nın tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkartılacaklar.

Madımak Katliamı’nı anlatan belgesel film Avrupa'da Madımak Katliamı’nı anlatan belgesel film Avrupa'da

Savcılık ve polis parçalanmış cesedin evden taşınması ve ormana gömülmesi sırasında ikiden fazla kişinin rol oynadığını düşünüyordu.

Oğlu cinayetten halen tutuklu

Almanya’nın Moers kentinde terzi dükkanı çalıştıran ve 12 Eylül 2022 yılında Türkiye tatilinden döndükten sonra bir daha haber alınamayan Tatar için polis bilgi verene 3 bin euro ödül verileceği yazan ilanlarla arama başlatmıştı. Polis, Kazım Tatar’ın evinde kan izlerine rastlamış ve evde günler sonra yangın çıkartıldığını açıklamıştı.

Yapılan soruşturma ve köpeklerle yapılan araştırmalar sonucunda 26 Kasım 2022’de toprağa gömülü cesedi ormanda bulunan Kazım Tatar’ın oğlu (20) ve bir yakını (48) cinayet şüphesiyle 21 Kasım 2022’de  tutuklanmıştı.