Vietnam'dan Almanya'ya getirilen Vietnam'lı kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine Federal Polis, Hamburg, Schleswig-Holstein ve Berlin'deki sekiz manikür salonuna baskın düzenledi. Düzenlenen operasyonda ikisi kadın üç kişi gözaltına alındı.

3 ayrı eyalette operasyon

Önceki gün sabah saatlerinde Hamburg'un yanı sıra Schleswig-Holstein ve Berlin'de operasyon düzenleyen Federal Polis, manikür salonu olarak görünen işyerlerinde zorla fuhuş yaptırdığından şüphelenilen ikisi kadın üç kişiyi gözaltına aldı. 8 ayrı işyerine eş zamanlı olarak düzenlenen baskınlarda gözaltına alınan kadınların 43 ve 25, erkek şüphelinin ise 64 yaşında olduğu öğrenilirken, söz konusu kişilerin fuhuş yaptırmak üzere Vietnam'dan Almanya'ya kaçak kadın getirdikleri üzerinde duruluyor.

160'dan fazla polis katıldı

Müşteri kılığında söz konusu manikürcülere giden Federal Polis'e de para karşılığı seks teklif edildiği, sanıkların seks için işyerlerinin arka odalarını kullandıkları öğrenilirken, 3 ayrı eyalette operasyona 160'tan fazla polis katıldı. Federal Polis'e göre yasadışı yollarla Almanya'ya getirilen Vietnamlı kadınlar ayrıca Berlin'den Almanya ve Batı Avrupa'ya da fuhuş yaptırılmak üzere gönderiliyor. Kaçakçıların her bir Vietnam'lı kadın için 10 bin ile 20 bin Euro arasında ödeme yaptığı da polisin ulaştığı bilgiler arasında.

TSK'nın hava harekâtına Yeşiller, FDP ve Sol Parti'den tepki TSK'nın hava harekâtına Yeşiller, FDP ve Sol Parti'den tepki