Küba'nın başkenti Havana'daki Hotel Saratoga'da şiddetli bir patlama meydana geldi.

Kongre binasının karşısındaki otelde ağır hasar meydana geldi. Binadan alevler ve dumanlar yükselirken, patlamada en az 8 kişinin hayatını kaybettiği ve 30 kişinin yaralandığı belirtildi.

KOMÜNİST PARTİ GAZETESİ GRANMA: PATLAMA NEDENİ GAZ SIZINTISI

Küba'nın başkenti Havana'daki en lüks otellerden Hotel Saratoga'da şiddetli bir patlama yaşandı. Kongre binasının karşısındaki otelde ağır hasar meydana geldi.

Binadan alevler ve dumanlar yükselirken, ilk belirlemelere göre en az 8 kişinin hayatını kaybettiği ve 30 kişinin yaralandığı açıklandı.

Olay yerine çok sayıda acil müdahale ekibi sevk edilirken yaralılar Calixto Garcia hastanesine kaldırıldı.

Küba Komünist Partisi gazetesi "Granma", bir görgü tanığının patlama anında otele sıvı gaz tedarik edildiğini bildirdi. 

DEVLET BAŞKANI: ÜZÜCÜ BİR KAZAYDI

Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, olayın gaz sızıntısı sonucu yaşandığını, saldırının söz konusu olmadığını belirterek “Çok üzücü bir kazaydı” dedi.

Yetkililer, patlamanın meydana geldiği otelin yakınında bulunan okuldaki çocuklardan 15'inin de hafif yaralandığını aktardı.

Pandemi nedeniyle uzun süredir kapalı olan otelin birkaç gün içinde açılmasının planlandığı, bu nedenle içeride turistler değil açılış hazırlığı yapan işçiler bulunduğu bildirildi.

Berlin’e gitmek için havalanan Ryanair uçağı Hannover’e indi Berlin’e gitmek için havalanan Ryanair uçağı Hannover’e indi