İşte evcil hayvanınız için toksik olabilecek dört insan gıdası...

1.SOĞAN

Meindl, köpeğinize herhangi bir tür soğan (kırmızı, beyaz veya sarı) vermekten kaçınmanız önemini vurguluyor. Çünkü bunların hepsi köpekler için toksiktir. Soğan yemek köpeklerde mide rahatsızlığına neden olabilir ve büyük miktarlarda alınması kırmızı kan hücresi hasarı ve anemi gibi daha ciddi sorunlara yol açabilir.

2. ÜZÜM

Ölümünün 39'uncu yılında Yılmaz Güney anılacak Ölümünün 39'uncu yılında Yılmaz Güney anılacak

Arndt, "Üzüm ve kuru üzüm, kaçınılması gereken yiyecekler listesinin başında geliyor" diyor. Üzüm köpekler için çok zehirlidir ve bazı durumlarda ani böbrek yetmezliğine neden olabilir. Uzmanlar henüz sebebinden emin değiller, ancak Arndt, "üzüm ve kuru üzüm içindeki tartarik asidin toksisitenin suçlusu olabileceği teorileştirildi" diyor.

3. AVOKADO

Avokado, ishali ve kusmayı tetikleyebilen bir toksin olan persin içerdiğinden köpekler için iyi bir seçenek değildir. Avokado derisini ve çekirdeğini köpeklerden uzak tutmaya özellikle dikkat etmelisiniz, çünkü bunlar etten daha yüksek düzeyde persin içerir.

4. KSİLİTOL (ŞEKER ALKOLÜ)

Ksilitol, birçok gıdada bulunan yapay bir tatlandırıcıdır ve son derece zehirlidir. Evcil hayvanlarda düşük kan şekeri ve karaciğer hasarına neden olabilir. Ksilitol'ü pişmiş ürünler, sakız, fıstık ezmesi, şeker ve ketçap gibi gıdalarda bulunur. Köpeğinizi herhangi bir şey ile beslemeden önce içerik listesini kontrol etmek her zaman önemlidir.