İki ayrı futbol tesislerinde gerçekleştirilen kamp sonucunda katılan çocuklara ve gençlere yönelik olarak futbol takımı idari menejeri Hakan Maden ve antrönerlerden Ebazer Erdaş, Selahattin Dikbasan, Musa Dönmez, Remzi Azet, Oğuz Aytun'a, Mert Gürlek tarafından belgeleri verildi.

FAD Başkanı: "Demokratlar birleşerek kazanacaktır" FAD Başkanı: "Demokratlar birleşerek kazanacaktır"

Çocuklara futbolu sevdirmek istiyoruz

Ailelerin de katıldığı törende bir konuşma yapan idari menejer Hakan Maden şunları söyledi; ‘’Bu sene ki kampımız iki ayrı futbol tesislerinde gerçekleştirilmiş olup Germenia Mülheim tesislerinde minik takımlara yönelik olarak dört günlük kampta sabah antremanlarında top tekniği ögleden sonra da sabah antremanında ögrenmiş oldukları teknikleri takım antremanlarıyla geliştirmeye çalışıyorlar. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğimiz antremanlarımız oyun tarzında yapılır ve çocuklarımıza futbolu sevdirmeyi ilke edinmiş durumdayız. İkinci gerçekleştirdigimiz kampımız Pesch futbol takımının tesislerinde 2007-2008 yaş gruplarına yönelik olarak profesyonel antrönerlerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu antremanlarımız biraz daha farklı metotlarla yapılır ve yaş guruplarına yönelik antremanları yapmaya çalışırız. Her egitimimizde çocuklarımızın ögrendikleriyle çok önemli gelişme kat ettiklerini sevinerek görmekteyiz. Bugün de çocuklarımızın karnelerini verdik ve kendilerininde seviyelerini, eksiklerini görmelerini istedik. Çünkü temel ilkemiz olarak alt yapıdaki eğitimleri doğru olarak gerçekleştirip önlerindeki uzun yolda ve profesyonel hayatlarında sıkıntı çekmelerini engellemeye çalışmaktayız.
Pazartesi günü başlayan yoğun tempo, salı, çarşamba günleri yüklemeler bugün ise tempo biraz düşürülerek devam etti. Gördüğünüz gibi Köln Fenerbahçe futbol okulu sadece Fenerbahçelilere yönelik degil hangi takımı severse sevsin bizim açımızdan önemli olan çocuklarımızın, gençlerimizin futbola olan tutkusu ve severek antremanlara gelmesi önemlidir. Çocuklarına futbolu sevdirmek isteyen aileleri her zaman kamplarımıza bekleriz gelip buradaki sıcak ortamı, çocuklarımız arasında ki dostlugu görsünler bizlerden gerekli bilgileri alarak çocuklarını doğru futbol okullarına yönlendirsinler. İsteyen aileler internet sayfamızdan mail atarak bizimle kontağa geçebilirler. Cumartesi, Pazar her hafta grup antremanlarımız devam etmektedir, hafta içi ise bireysel performans antremanlarımız yapılmaktadır. Bizim çalışmalarımız sadece buraya yönelik degil aynı zamanda okulumuzun çalışmalarına katılan çocuklarımızı Türkiye'ye götürüp başta Fenerbahçe ve diğer takımlarımızın alt yapılarını, oradaki ortamı görmelerini sağlamaya çalışmaktayız herkesi okulumuza bekleriz."

Aileler gelip okulumuzu, öalışmalarımızı görsünler
Köln Fenerbahçe Derneği yönetim kurulu üyesi Asbaşkan Ufuk Demirli'de: Hakan arkadaşımız okulumuzla, çalışmalarla ilgili tüm ayrıntıları geniş olarak anlattı. Ben ise çocuğu futbola tutkun olan ve Köln ve çevresinde oturan ailelere tavsiyem gelip bir kez okulumuzu ve çalışmalarımızı görsünler, ziyaret etsinler, gerekli bilgileri alsınlar. Köln Fenerbahçe derneği yönetim kurulu adına da gururluyum çünkü 2017 yılında başlatılan okulumuzdaki çalışmaların aradan geçen beş sene zarfında başarıyla devam ettiğini görmek hepimizi mutlu etmektedir. Bu sene ise Ren Nehri'nin her iki yakasında gerçekleştirilen kampta hocalarımızın muhteşem katkılarıyla yapıldı. İngstram hesabımızdan Köln Fenerbahçe Futbol Okulunu (fan page - Anasayfa / Home (fenerbahce.de)takip etsinler bugün de canlı yayın yaparak kampımızla ilgili geniş bilgilendirmeleri, oyuncularımızla röportajları gerçekleştirdik. Ağaç yaşken eğilirmiş ilkesini pratikte görüyoruz çocuklarımız çok şeyler öğreniyorlar. Profesyonel çalışmayı ilke edinmiş ve beş sene zaman zarfında çok kat etmiş olan futbol okulumuzu ailelerin gelip yerinde görmelerini tavsiye ediyorum. Kampın sonunda yapılan törende Köln Fenerbahçe derneği yönetim kurulu üyesi Nedim Demirci, Ufuk Demirli ve Metin Kaçmaz’ da hazır bulundular.

Mehmet TANLI