İstanbul Sancaktepe'de Eda A. isimli (23) genç kadın, kocası tarafından iki çocuğunun gözü önünde kendi evinde kızgın bıçak ile işkenceye uğradı.

Vücudunda yanık izleri bulunan genç kadın Kartal'da bir hastanede tedavi altına alındı.

Sosyalist Kadınlar Birliği Almanya'da buluştu Sosyalist Kadınlar Birliği Almanya'da buluştu

KOMŞULARI NEDEN ÇIĞLIĞINI DUYMADI?

Genç kadının vücudunun halini görenlerin kanı dondu. Eda A.'nın yardım çığlığına komşularindan kimsenin kulak vermemesi ise bu kadar da duyarsızlık olmaz dedirtti. 

Bir süredir şiddetli geçimsizlik yaşadıkları için kendisinden ayrılmak isteyen 2,5 ve 4 yaşındaki çocuklarının annesine işkence ederek tanınmaz hale getiren cani koca Mert Akın'ın, dün gece paylaştığımız videodan üç saat sonra (23:00 de )memleketi Maraş'ta gözaltına alındığı kaydedildi.

"KIZGIN BIÇAĞI VÜCUDUMA BASTIRDI"

Gördüğü işkence sonucu psikolojik tramva geçiren Eda A, "2 Ekim'i 3 Ekim'e bağlayan gece oldu. Eşimle aramızda çıkan bir tartışma ile başladı ilk önce. Yumruk ve tokat atarak başladı. Sonrasında gözü döndü hırsını alamadı ve daha farklı boyutlara taşıdı. Ocağın üstünde ısıttığı kızgın bıçağı vücudumun çeşitli yerlerine bastırıp geri çekti. Ve bunu bütün gece uyguladı. Gece çocuklarımı bırakıp gidemedim. Sabah olduğunda evden çıkmasından sonra, çocukları alıp anneme gittim." dedi.

ARKADAŞI KONUŞTU; "SUSMAYACAĞIZ, HER ZAMAN YANINDAYIZ"

Eda A'ya hastanede refakat eden arkadaşı Burçak, " Arkadaşım çok talihsiz bir olay geçirdi. Durumu kötü, tedaviye yanıt vermesini bekliyoruz. Çok ciddi ve derin yaraları var. Eğer tedaviye yanıt verirse kısa zamanda taburcu olacak. Tedaviye yanıt vermezse ameliyat olma riski var. Şu an beklemedeyiz. Yarın anestezi altında büyük pansuman yapılacak. Sonrasında doktorlar neyin gerektiğini neyin gerekmediğinin bilgisini verecek. Bunun hiçbir şekilde affı olmayacak, olmamalı da. Çok canice bir saldırı. Dayağın da şiddetin de ötesinde canilik, başka bir şey değil. Susmayacağız biz her zaman yanındayız" dedi.