Almanya'nın Hamburg kentinde SPD ve Yeşiller koalisyon hükümeti, yeni tip koronavirüs salgınının bireyler ve şirketler üzerindeki ekonomik etkilerini azaltmaya yönelik film ve televizyon branşını desteklemek amacıyla yeni bir teşvik paketi onayladı.

FİLM VE TV PRODÜKSİYONLARINA TEŞVİK PAKETİ

Yazar Tülin Kozikoğlu Frankfurt'ta Çocuklarla Buluştu! Yazar Tülin Kozikoğlu Frankfurt'ta Çocuklarla Buluştu!

SPD ve Yeşiller koalisyon hükümeti, koronavirüs pandemisi nedeniyle çok ciddi sıkıntılar içinde olan film ve televizyon branşını desteklemek amacıyla Federal Hükümetin gelir kaybı yardım fonuna ek olarak 3,5 milyon, eyalet fonuna ise 2 milyon avro katkıda bulunacak. Önemli bir medya kenti olan Hamburg’un bu şekilde film ve televizyon prodüksiyonlarının tekrar canlılık kazanmasını teşvik etmek istiyor.

EĞİTİMDE DİJİTALLEŞMEDE HAMBURG EN ÖNDE

Korona sürecinde uzaktan eğitimin uygulanabilmesi için Federal Hükümet tarafından uygulamaya konan “Dijital Sözleşmeyi” en iyi kullanan eyalet Ham- burg. Hamburg’da halihazırda ihtiyacı olan öğrencilere verilebilecek 50 bin dijital aygıtın teslim mevcut olduğu belirtildi. Bu rakamla Hamburg, tüm eyalet arasında zirvede. Buna paralel olarak okullarda WLAN ağının geliştirildiği ve tüm sınıflarda dijital tahta hedefinin hızla ilerletildiği ifade edildi. Hamburg koalisyon hükümeti şimdi bir önergeyle,öğrencilerden sonra öğretmenlerin de dijital aygıtla ve yazılımlarla donatılması için Federal Hükümete çağrı yapmak istiyor.( Kaynak: Hamburg Eyalet Milletvekili (SPD) Güngör Yılmaz)